Lato odejdzie z przytupem

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Lato odejdzie z przytupem

Jarosław Miłkowski

W ostatni weekend wakacji w Gorzowie nad Wartą znów będą bawić się tysiące mieszkańców i turyści. Imprezy towarzyszące żużlowej Grand Prix przerodziły się w trzydniowe Koniec Lata Party.

– Zabawą i z przytupem rozpoczęliśmy wakacje. W taki sam sposób chcemy je zakończyć – mówi prezydent Jacek Wójcicki. W najbliższy weekend – ostatni w te wakacje – miasto organizuje trzydniową imprezę Koniec Lata Party. Atrakcji będzie co niemiara!

Piątek: cuda motoryzacji i Strachy na Lachy

Pożegnanie wakacji zacznie się od kolejnej edycji Moto Racing Show. Od g. 16 będzie można pooglądać wystawione cuda motoryzacji na bulwarze, o 17.30 na ul. Grobla odbędą się pierwsze pokazy, a o g. 19 rozpocznie się tradycyjna parada motocykli i samochodów na moście Staromiejskim. – Gwiazdą Moto Racing Show będzie Tomasz Kuchar, rajdowy mistrz Polski – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po tej imprezie będzie można przejść na błonia nadwarciańskie. Tu, w tym samym miejscu, co na Dniach Gorzowa, stanie scena, na którą o g. 21 wyjdą Strachy na Lachy.

Sobota: żużel, Blue Cafe i Dawid Kwiatkowski

Kolejny dzień będzie podporządkowany sportowi. O g. 19 rozpocznie się na „Jancarzu” kolejny turniej żużlowej Grand Prix. Rozeszły się już bilety na miejsca siedzące! Prezydent dał jednak zgodę, by Stal mogła sprzedać jeszcze 2 tys. biletów na miejsca stojące – po 75 zł.

Od g. 13 na błoniach rozpocznie się Sportowe Pożegnanie Wakacji. Będą przedstawiciele około 30 klubów sportowych z miasta i okolic. Będzie wiele konkursów, także dla całych rodzin. O g. 17 rozpocznie się tu maraton zumby. Wieczorem błoniami zawładnie muzyka, bo o g. 19 wystąpi tu discopolowy Classic, o g. 21 pochodzący z Gorzowa Dawid Kwiatkowski, a o 22.30 Blue Cafe.

Niedziela dla zwierzaków i Agnieszki Chylińskiej

Trzeci dzień Koniec Lata Party to w głównej części Animalia, czyli impreza dla miłośników zwierząt. Potrwa od g. 12 do 18, a jedną z jej atrakcji będzie wystawa psów nierasowych (o g. 14). Przy okazji będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na sterylizację psów i kotów na wsiach. O g. 19 wystąpi hiphopowy Rasmentalism, a całość o g. 21 zakończy koncert Agnieszki Chylińskiej, która oprócz hitów z solowego okresu kariery ma też zaśpiewać przeboje O.N.A.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.