Legenda zielonogórskiego żużla doczekała się pomnika

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Legenda zielonogórskiego żużla doczekała się pomnika

Natalia Dyjas-Szatkowska

Miał stanąć przy rondzie, a wjechał na deptak. Andrzej Huszcza doczekał się pomnika na zielonogórskiej starówce. Kibice są zachwyceni. Teraz tylko zastanawiają się, czy lepiej, by rzeźba została przy teatrze, czy może jednak bliżej stadionu żużlowego...

- Pomysł na pomnik narodził się w trakcie dyskusji i rozmów, jak oddać hołd naszemu mistrzowi - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Chyba każdemu z nas żużel zawsze kojarzyć się będzie z Andrzejem Huszczą. Pomnik miał stanąć na rondzie w Raculi, ale ronda nie ma, bo firma, która je budowała, zbankrutowała. (Budowa ronda - dop. red.) więc jeszcze chwilę potrwa. Stąd koncepcja, żeby na ten okres, dopóki ronda nie będzie, pomnik stanął tutaj. Byśmy mogli go zobaczyć i podziwiać.

Czy rzeźba Andrzeja Huszczy zostanie na zielonogórskim deptaku?

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.