Aleksandra Szymańska

Legendarny człowiek lasu ma swój kamień w Witnicy

Nadleśnictwo Bogdaniec uhonorowało legendarnego leśnika i pioniera Witnicy Leonarda Koniecznego. Fot. Nadleśnictwo Bogdaniec Nadleśnictwo Bogdaniec uhonorowało legendarnego leśnika i pioniera Witnicy Leonarda Koniecznego.
Aleksandra Szymańska

Przy leśnej wiacie edukacyjnej w Witnicy stoi kamień poświęcony Leonardowi Koniecznemu seniorowi. Lasom oddał 50 lat życia.

- To ważna postać - mówi Piotr Pietkun, nadleśniczy z Bogdańca. Od minionego piątku przy leśnej wiacie edukacyjnej w Witnicy stoi kamień poświęcony Leonardowi Koniecznemu seniorowi, który lasom oddał 50 lat życia.

Po wojnie pracował m.in. w Nadleśnictwie Bogdaniec i Nadleśnictwie Mosina, żeby w końcu związać się z Leśnictwem Witnica. Tu żył i pracował, i wychował sobie następców.

A teraz głaz przypomni Leonarda Koniecznego każdemu, kto będzie spacerował w pobliżu wiaty edukacyjnej w Witnicy. - A jest to miejsce uczęszczane - mówi Adam Trawiński z Nadleśnictwa Bogdaniec.

Na uroczystości byli leśnicy, władze gminy, ale i rodzina bohatera.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej i tygodniku Naszemiasto.pl! Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia.
Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. Z Gorzowa i powiatu gorzowskiego, ze Strzelec Kraj., Drezdenka i nie tylko.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.