Szymon Kozica

Leonard i ta ostatnia sekunda...

Szymon Kozica

Ekipa San Antonio Spurs w środę „uciekła spod topora”. Wiceliderzy NBA w ostatniej kwarcie odrobili 14 punktów straty i wydarli zwycięstwo.

„Ostrogi” walczyły na wyjeździe z Orlando Magic i na początku czwartej kwarty przegrywały 67:81. Ale pokazały charakter. Sygnał do odrabiania strat dał Daniel Green (12 punktów), a dzieła dokończyli niezawodni skrzydłowi: Kawhi Leonard (29 punktów, 3/3 za trzy, 9 zbiórek) i LaMarcus Aldridge (21 punktów, 7 zbiórek). Leonard niespełna sekundę przed końcem trafił za dwa, ustalając wynik meczu.

Aż takich problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli liderzy z Golden State Warriors, którzy na wyjeździe pokonali Phoenix Suns 112:104. Największy udział w sukcesie mieli obrońcy: Stephen Curry (26 punktów, 9 zbiórek, 9 asyst) i Klay Thompson (26 punktów), po pięć razy trafili za trzy.

Pozostałe wyniki:

Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.