Grzegorz Kończewski

Leśnicy walczą z kłusownictwem. W Kurowie zatrzymano kłusownika na rowerze

Kłusownik zamocował osiem takich stalowych pętli. Na zdjęciu starszy strażnik leśny Jolanta Krukowska Fot. Nadleśnictwo Włocławek Kłusownik zamocował osiem takich stalowych pętli. Na zdjęciu starszy strażnik leśny Jolanta Krukowska
Grzegorz Kończewski

Nawet na rok może trafić do więzienia mężczyzna, którego patrol straży leśnej i policji przyłapał niedawno na zastawianiu wnyków na sarny i jelenie.

Takie wspólne patrole na terenie Nadleśnictwa Włocławek organizowane są od lat i - jak zapewnia nadleśniczy Włodzimierz Pamfil - przynoszą efekty. To właśnie podczas jednego z grudniowych patroli w leśnictwie Kurowo zauważono podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Rozległą polanę przemierzał na rowerze, ale co chwilę zatrzymywał się, schodził z roweru i znikał w zaroślach jakby coś chowając albo czegoś szukając.

- Zastawiał wnyki - zdążył zamocować już osiem takich pułapek na sarny i jelenie. Został przyłapany na gorącym uczynku - mówi nadleśniczy Pamfil. - Okazało się, że kłusownikiem był starszy mieszkaniec jednej z pobliskich wsi.

Łoś konał bardzo długo

Mężczyzna był świetnie zorientowany w zwyczajach zwierząt. Druciane pętle mocował na ścieżkach, którymi od lat po tej okolicy przemieszczają się sarny i jelenie.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.