Joanna Krężelewska

Leśnicy z Karnieszewic wróżą z wawrzynka: wiosny jeszcze nie widać

- Są! Ale piękne! - krzyczały maluchy, zachwycone widokiem zaledwie kilku kwiatków na zmarzniętym jeszcze krzewie. Fot. Radek Koleśnik - Są! Ale piękne! - krzyczały maluchy, zachwycone widokiem zaledwie kilku kwiatków na zmarzniętym jeszcze krzewie.
Joanna Krężelewska

Leśnicy prognozują pogodę: zima jeszcze potrzyma! Na wiosnę przyjdzie nam poczekać. Skąd u nich to meteorologiczne zacięcie?

Choć w kalendarzu takiego święta nie ma, leśnicy z Nadleśnictwa Karnieszewice organizują Dzień Wawrzynka. To inicjatywa trochę na wzór amerykańskiego osobliwego Dnia Świstaka - jeśli danego dnia świstak zobaczy swój cień, zima potrwa jeszcze ponad miesiąc. W Polsce świstaka można spotkać tylko wysoko w Tatrach. - W naszej części kraju tych zwierząt nie ma, więc leśnicy przepowiadają przyjście wiosny po kwitnieniu wawrzynka - wyjaśnia Dagny Nowak - Staszewska z Nadleśnictwa Karnieszewice.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.