Jakub Lesiński

Liczy się jakość, zaangażowanie, ale też wartość dla zespołu i popularność

Liczy się jakość, zaangażowanie, ale też wartość dla zespołu i popularność
Jakub Lesiński

Kilka dni temu brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich sprzed czterech lat w Londynie Damian Janikowski zszokował Polskę, informując, że porzuci zapasy na rzecz MMA. Znajdzie naśladowców?

O nominację czołowych trójek poprosiliśmy przedstawicieli wszystkich klubów, których zawodnicy biorą udział w zabawie. W większości są to trenerzy.

Formacja Port 2000 Mostki

1. Marcin Żeno, 2. Filip Kiliński, 3. Marcin Adamczewski.
Opiekun „Portowców” wybrał zawodników, z którymi kiedyś współpracował. - Postawiłem na tych ludzi, ponieważ oni od wielu lat reprezentują barwy lubuskich klubów. Mam do nich sentyment, bo każdego z nich trenowałem i z wszystkimi pracowało mi się dobrze. To bez wątpienia zawodnicy, którzy - jeżeli są zdrowi - to dają z siebie wszystko. Sumiennie wykonują swoje zdania - komentował trener Formacji, Rafał Wojewódka.

Stilon Gorzów

1. Filip Wiśniewski, 2. Marcin Żeno, 3. Daniel Mrozek
Szkoleniowiec gorzowian podkreślał, że funkcjonuje w naszym futbolowym środowisku od niedawna. - Z tego względu mogę być nie do końca obiektywny, bo wielu zawodników nie kojarzę. Przy wyborze brałem pod uwagę popularność poszczególnych piłkarzy i to zanim jeszcze trafiłem do Stilonu. Sprawdziłem, które z tych wszystkich nazwisk znałem. Druga sprawa to wartość piłkarza dla zespołu - tłumaczył wybór trener Adam Gołubowski.

Steinpol Ilanka Rzepin

1. Marcin Żeno, 2. Andrzej Pawłowski , 3. Marcin Adamczewski.
Trener Ilanki postawił tylko i wyłącznie na swoich. - Typuję trójkę moich zawodników, ponieważ uważam, że gramy bardzo dobrą rundę i poza wpadką ze Śląskiem chłopaki wyróżniali się na tle nominowanych rywali z trzeciej ligi. Fajnie byłoby, aby zajęli czołowe pozycje - przyznał Kamil Michniewicz.

Piast Karnin Gorzów

1. Adam Suchowera, 2. Karol Gardzielewicz, 3. Michał Pakuła.
Podobnie jak opiekun rzepinian postąpił grający trener Piasta. - Widziałem, że w plebiscyt bardzo zaangażowali się piłkarze czwartoligowi, dlatego uważam, że największe szanse ma któryś z nich. Ja stawiam na swoich podopiecznych, którzy w minionym sezonie bardzo dużo dają drużynie i chciałbym, aby któryś z nich zajął wysokie miejsce - mówił Mateusz Konefał.

Budowlani Lubsko

1. Marcin Żeno, 2. Marcin Piech, 3. Maciej Stefanowicz.
Grający trener beniaminka czwartej ligi tak tłumaczył swój wybór: - U Żeno podoba mi się jego podeście do meczu i cechy wolicjonalne. Lekkie braki techniczne nadrabia walecznością. Mobilizuje drużynę i jest bramkostrzelny. Co do mojego zawodnika, to zaczynaliśmy od C-klasy i w tym czasie zrobił ogromny postęp. Odnośnie trzeciego miejsca - podoba mi się zawodnik Formacji, graliśmy przeciwko sobie. Dużo wnosi do zespołu - opisał Robert Ściłba.

KS_Falubaz Zielona Góra

1. Nikodem Rafalik, 2. Piotr Piwowarski, 3. Adrian Kręc.
Szkoleniowiec zielonogórzan postawił na czwatoligowców. - Wybrałem moim zdaniem zawodników, którzy są motorami napędowymi swoich zespołów. Rafalika zapamiętamy jeszcze przez długo ze względu na jego występ w meczu z nami. Piwowarski daje drużynie bardzo dużo, a Kręc jest ważnym zawodnikiem groźnego przeciwnika, jakim jest Dąb - opisywał trener Jarosław Miś.

Santos Świebodzin

1. Nikodem Rafalik, 2. Marcin Adamczewski, 3. Mariusz Kaczmarczyk.
Trener świebodzinian wierzy w swojego napastnika. - Chciałbym, aby Nikodem wygrał plebiscyt. Swoją grą, a także zaangażowaniem w życie drużyny zasługuje na to bardzo. Wybrałem również Adamczewskiego i Kaczmarczyka, gdyż uważam, że są to wartościowi zawodnicy, mający ogromny wpływ na piłkarską jakość swoich zespołów - tłumaczył Sylwester Buczyński.

Spójnia Ośno Lubuskie

1. Piotr Piwowarski, 2. Nikodem Rafalik, 3. Andrzej Pawłowski.
Jedynym działaczem w zestawieniu jest włodarz czwartoligowca z północy naszego województwa. - Przy wyborze kierowałem się umiejętnościami zawodników, a także ich wpływem na grę drużyny. Dają oni mnóstwo jakości piłkarskiej swoim drużynom. Rywalizacja do samego końca będzie bardzo interesująca. Niech wygra najlepszy! - zaznaczył prezes Bogdan Bortniak.

Dąb Sława Balcerzak i sp.

1. Piotr Piwowarski, 2. Adrian Kręc, 3. Filip Kiliński.
W nominacjach szkoleniowca Dębu dominują gracze Falubazu. - Zawodnicy z Zielonej Góry wynikami na boisku pokazują, że zasługują na to, aby znaleźć się w czołówce plebiscytu. Liczę na pomoc i wsparcie dla Adriana, który strzelił dla nas już 13 bramek. Bardzo chciałbym, aby to on wygrał! - życzył sobie trener Mirosław Nowakowski.

Arka Nowa Sól

1. Nikodem Rafalik, 2. Adrian Kręc, 3. Patryk Zawojek.
Opiekun nowosolan, mimo iż podkreślał, że swoje nominacje wybierał w myśl dobrej zabawy, do tematu podszedł bardzo poważnie. - Rafalik strzelił w meczu przeciwko liderowi czwartej ligi cztery bramki. To rzadki wyczyn. Kręc jest bardzo nieprzyjemny jako przeciwnik. Dużo daje swojemu zespołowi, jest groźny. Trzecią lokatę pozostawiam „w swoim gnieździe”. Patryk jest najmłodszy z tego towarzystwa, stanowi o sile naszej ofensywy, a tą nominację chciałbym, aby potraktował jako zachętę do dalszej pracy - wyjaśnił trener Andrzej Sawicki.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.