Lipy przy Kostrzyńskiej w Gorzowie rosły 80 lat. Teraz zamiast nich będzie zatoczka

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Lipy przy Kostrzyńskiej w Gorzowie rosły 80 lat. Teraz zamiast nich będzie zatoczka

Jarosław Miłkowski

Zatoczka dla samochodów zamiast ogrodu, wyższe torowisko, dziki objazd. Mieszkańcom ul. Kostrzyńskiej z remontem nie jest łatwo...

- To już przechodzi ludzkie pojęcie. Miasto wycięło drzewa wzdłuż Kostrzyńskiej, a teraz wycina także te. Na naszym dotychczasowym ogrodzie! – mówi pełna emocji Aleksandra Majewska. Mieszka w domu, który jest u zbiegu ulic: Kostrzyńskiej i Minerów. Dwa lata temu rozpoczęła przegraną, jak się później okazało, walkę o aleję drzew wzdłuż wylotówki na Kostrzyn. Teraz serce jej się kraje, bo miasto zabiera się za jej ukochane lipy, które rosną już 80 lat.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.