List Czytelnika: Nauczyciele też pracują

Czytaj dalej
Fot. sxc,hu
Ilona Burkowska

List Czytelnika: Nauczyciele też pracują

Ilona Burkowska

Czekamy na listy od Państwa - [email protected]

W sprawie wypowiedzi pani Bogusi dotyczącej czasu pracy i zarobków nauczycieli („GL” z 29 bm.), jako pedagog z długoletnim stażem chciałem powiedzieć, że owszem, pracujemy krócej, ale... No właśnie. Dlaczego nikt nie liczy czasu, który poświęcamy w domu czy w szkole na przygotowanie się do lekcji, na sprawdzanie klasówek, wypełnianie dokumentów, których nauczyciele mają ostatnio coraz więcej? To nie jest tak, że nauczyciel po skończonych lekcjach zamyka drzwi szkoły i wychodzi... To jest taki zawód, w którym zawsze jest do zrobienia coś więcej. Wielu angażuje się społecznie w szkolne przedsięwzięcia, a to kolejne spędzone w pracy godziny... Każdy z nas ma też w ramach etatu, jakąś dodatkową funkcję, jak administrowanie stroną internetową itp.
Żona (nie nauczycielka) jak mnie obserwuje, to mówi, że więcej pracuję niż ona. Uważam, że wypowiedzi o tym, że zarabiamy sporo, a mniej pracujemy, są krzywdzące. Ja na zarobki nie narzekam, relatywnie do innych nie jest źle. Ale zarobki nauczyciela stażysty do satysfakcjonujących na pewno nie należą.

Mieczysław

Ilona Burkowska

Gdy dzwonicie do „Gazety Lubuskiej”, to zwykle ja podnoszę słuchawkę... W dziale łączności z Czytelnikami pracuję od 8 lat. Pomagam, podpowiadam, dzwonię, piszę pisma, kontaktuję Was ze specjalistami. Działam z Wami i dla Was. I to właśnie uwielbiam w tej pracy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.