Czesław Wachnik

Lokal już nie straszy sąsiadów

Czesław Wachnik

Z lokalu w Nowogrodzie Bobrzańskim przez cały dzień wywożono śmieci. Został on także dodatkowo zdezynfekowany.

Postanowiliśmy sprawdzić, co też się dzieje w budynku przy Generała Waltera 21 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Przypomnijmy, że jeden z mieszkańców wspomnianego budynku zrobił ze swojego lokalu wysypisko śmieci.

- Ratujecie - zadzwonił do nas Lucjan Mazurkiewicz. - Tam jest prawdziwe wysypisko śmieci. Są one znoszone z całej okolicy. Dlatego z lokalu wydobywa się fetor, a smród szczególnie przy wyższych temperaturach jest nie do zniesienia. Ratujcie. Od czterech lat zabiegamy, by sąsiada eksmitowano - tłumaczył pan Lucjan.


Do końca maja kłopotliwy lokator, który ze swojego mieszkania zrobił wysypisko śmieci zostanie wyeksmitowany - obiecuje burmistrz.

Pojechaliśmy na miejsca zdarzenia. To co zobaczyliśmy przerosło najśmielsze oczekiwania. Pokój przedstawiał prawdziwą melinę z setkami butelek i słoików, wypełnionych moczem. Smród był nie do zniesienia. Po naszej publikacji burmistrz Paweł Mie-rzwiak obiecał, że do końca maja wspomniany lokator zostanie eksmitowany a mieszkanie wysprzątane.

Wczoraj burmistrz Mie-rzwiak powiedział nam, że gmina ściągnęła specjalną ekipę ze Skwierzyny, która przez cały dzień wywoziła śmieci, butelki i słoiki. Później pomieszczenie zostało zdezynfekowane, tak, że nie ma już zagrożenia chorobami. Przypomnijmy, że z lokalu wydobywały się robaki.

- Teraz mieszkanie jest wyczyszczone. Komornik postawił lokatorowi ultimatum. Jeśli się nie wyniesie w ciągu dwóch tygodni, to zostanie eksmitowany siłą. Zrobię wszystko, by do końca maja sprawa została zamknięta - obiecał burmistrz.
Zadowolony jest Lucjan Mazurkiewicz. Wczoraj nam powiedział. - Dziękuję Gazecie Lubu-skiej i burmistrzowi za to co się stało. Chociaż myślę, że gdyby nie wasza interwencja , to sprawa nadal nie byłaby rozwiązana. Tak jak przez wiele lat.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.