Grzegorz Kozakiewicz

Loko - Piknik ucieka z naszego dworca!

Plakat na dworcu informuje, że impreza będzie...  w Żarach Fot. Fot. Grzegorz Kozakiewicz Plakat na dworcu informuje, że impreza będzie... w Żarach
Grzegorz Kozakiewicz

Żagań. Jedna ze sztandarowych imprez kojarzona z miastem przeniosła się w tym roku do Żar. Kolejowe emocje już w nadchodzący weekend.

- Organizatorzy imprezy nie kontaktowali się w tym roku z miastem w związku z Loko - piknikiem. Nie znamy powodów, dla których postanowiono przenieść wydarzenie do Żar - informuje magistrat. Jego rzecznik, Agnieszka Zychla, pytana o komentarz, przyznaje, że sprawa jest trudna do skomentowania: - To dziwne, biorąc pod uwagę dotychczasowe wsparcie, wieloletnią współpracę oraz nasz aktywny udział w imprezie - mówi.

Sławomir Świniuch ze stowarzyszenia Miłośników Kolei OK1 sprawę komentuje niechętnie: - Stowarzyszenie ma mieszany, żarsko - żagański skład, stąd decyzja, by w tym roku imprezę przenieść właśnie do Żar.

W organizację przedsięwzięcia włączył się także żarski magistrat, stowarzyszenie kulturalne „Żaranin”, ŻDK, PTTK i Przedszkole nr 2. Odwiedzający liczyć mogą na przejażdżkę pociągiem specjalnym, drezynami, a także skorzystać z licznych stoisk gastronomicznych i modelarskich. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z dmuchańców i przygotowanych dla nich zabaw.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.