Lubimy żyć w swoich miastach, ale wybrać się do Gorzowa i Zielonej Góry chce niewielu

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Jarosław Miłkowski

Lubimy żyć w swoich miastach, ale wybrać się do Gorzowa i Zielonej Góry chce niewielu

Jarosław Miłkowski

Jak stolice regionu oceniane są na tle innych miast wojewódzkich? O ile Zielona Góra jest w górnej części rankingu, o tyle Gorzów jest niemal na szarym końcu.

- Bardzo cieszy nas miejsce w rankingu. Oczywiście ciężko jest konkurować z Wrocławiem czy Krakowem, ale wyprzedzamy wiele większych ośrodków – mówi Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry. W opublikowanym niedawno rankingu miast wojewódzkich Premium Brand 2019 (powstał po przepytaniu 10 tys. osób) północna stolica regionu zajęła 8. miejsce. Wygrał Wrocław.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.