Lubisz jazz? A może jesteś miłośnikiem historii? Przyjdź do Muzeum Ziemi Lubuskiej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bołt / Polskapresse
Zdzisław Haczek

Lubisz jazz? A może jesteś miłośnikiem historii? Przyjdź do Muzeum Ziemi Lubuskiej

Zdzisław Haczek

Poza tym w Bibliotece Wojewódzkiej im. Norwida prawdziwa gratka dla miłośników poezji.

Rewelacyjny pianista jazzowy zagra w Muzeum Ziemi Lubuskiej
To będzie drugi koncert z muzyczno-plastycznego cyklu Jazzujące Muzeum i znów wydarzenie! Z recitalem „Sea – improwizowany obraz morza” wystąpi Sławek Jaskułke - pianista jazzowy, improwizator, kompozytor, który ma na koncie występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych świata, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku. Plastycznym dopełnieniem wieczoru będzie pokaz obrazu Mariana Szpakowskiego - „Kompozycja I”. Koncert (wprowadzenie: Leszek Kania i Jerzy Nowak) , który już w czwartek o 19.00 (bilety: 30 zł), Muzeum Ziemi Lubuskiej współorganizuje ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety. Uwaga! 11 lutego w następnym koncercie z cyklu Jazzujące Muzeum wystąpi Kuba Stankiewicz.

Sławek Jaskułke
Tomasz Bołt / Polskapresse Sławek Jaskułke

W muzeum: o pięknie i sekretach secesji
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza dziś o 16.00 na wykład z cyklu „Studium Wiedzy o Sztuce i Historii”, poświęcony sztuce secesyjnej. Założenia tego stylu przedstawi dr Longin Dzieżyc, a w spotkaniu weźmie udział Janusz Pawłowski – zielonogórski kolekcjoner, którego zbiory są obecnie prezentowane na wystawie w MZL. Na ekspozycji znaleźć można obiekty secesyjne o charakterze użytkowym jak np. wazony, żardiniery, patery, dzbany, puchary.

Konrad Krakowiak z nowymi wierszami
Konrad Krakowiak będzie bohaterem czwartkowego (o 18.00) spotkania w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida, gdzie w 2012 r., nakładem Pro Libris ukazała się jego pierwsza autorska książka - „Warto”. Poeta, filozof, dziennikarz i prezenter TVP będzie promował teraz nowy tomik poezji - „Lewa strona bytu”.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.