Lubuscy strażacy popierają WOŚP i są przeciw polityce. Ale zawodowi nie mogli jak kiedyś organizować pokazów swoich umiejętności

Czytaj dalej
Fot. Arch. Polska Press
Eliza Gniewek-Juszczak

Lubuscy strażacy popierają WOŚP i są przeciw polityce. Ale zawodowi nie mogli jak kiedyś organizować pokazów swoich umiejętności

Eliza Gniewek-Juszczak

- Usłyszeliśmy „nie, bo nie” - mówi zawodowy strażak. - Nie powinny nas dzielić żadne podziały, że jak jestem z państwowej straży, to nie mogę iść na orkiestrę, a jak z ochotniczej to pójdę - mówi Andrzej Staroszczuk, naczelnik OSP w Mirocinie Górnym, gm. Kożuchów.

Wprawdzie oficjalnych zakazów nie było, ale próżno było szukać pokazów straży pożarnej podczas WOŚP-u. Nie było strażaków zawodowych?
[Strażak zawodowy, dane do wiad. red.]: - Byliśmy, ale w kominiarkach (śmiech). Braliśmy udział, tylko pokazów zawodowej straży nie było. Z moich kolegów nikt się nie wyłamuje i zawsze pozytywnie wszyscy wypowiadają się o orkiestrze.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.