Lubuskie: Kobiety też biją swoich bliskich

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Eliza Gniewek-Juszczak

Lubuskie: Kobiety też biją swoich bliskich

Eliza Gniewek-Juszczak

Co się musi stać, żeby matka katowała własne dziecko? Dlaczego kobiety biją swoich bliskich? W Lubuskiem od początku roku z powodu kobiet 130 rodzinom założono niebieskie karty.

Agnieszka J.,ma 37 lat, mieszka w gminie Nowe Miasteczko. Pod wpływem alkoholu wszczynała awantury. Biła i kopała swoje dzieci. Przez półtora roku znęcała się nad nimi nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Na początku kwietnia nastąpił dramatyczny przełom: tak mocno pobiła jednego ze swoich dwóch synów, że lekarze stwierdzili u niego stłuczenie klatki piersiowej. Matka stłukła mu też boleśnie kolano.... Kobieta została zatrzymana, a policja założyła jej rodzinie niebieską kartę dla ofiar przemocy domowej.

Sprawę Agnieszki J. prokurator rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu. Sprawa wkrótce wejdzie na wokandę. Kobiecie grozi pięć lat więzienia.

„GL” sprawdziła, czy istnieje w naszym regionie zjawisko kobiecej przemocy w rodzinie, a jeśli tak, to jak wielka jest jego skala. Okazuje się, że to, co się stało w gminie Nowe Miasteczko, nie jest wcale wielkim wyjątkiem...

Więcej czytaj w czwartek(10 listopada) w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" i wydaniu internetowym plus.gazetalubuska.pl:

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.