Lubuskie nie jest tak innowacyjne, jak by chciało

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Lubuskie nie jest tak innowacyjne, jak by chciało

Jarosław Miłkowski

Władze samorządowe powtarzają, że jesteśmy zieloną krainą nowoczesnych technologii. Innowacyjnych pomysłów u nas nie brakuje, ale i tak jesteśmy na ostatnim miejscu w Polsce.

– Lubuskie jest na ostatnim miejscu w rankingu innowa¬cyjności. I to pomimo bardzo korzystnego położenia przy granicy, a więc dostępu do atrakcyjnego rynku zbytu Niemiec i innych krajów Europy – przekazuje „GL” Małgorzata Nasiłowska z banku Millenium. Na podstawie m.in. danych z Głównego Urzędu Statystycznego bank stworzył ranking „Indeks Millenium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017”. Wynik Lubuskiego w rankingu może zaskakiwać. Dlaczego? Bo marszałej województwa Elżbieta Anna Polak jak mantrę powtarza na każdym kroku, że Lubuskie to zielona kraina nowoczesnych technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Które województwo jest najbardziej innowacyjne?
 • Jakie pomysły mają Lubuskie firmy?
 • Czy hasło o "zielonej krainie innowacji" nie wystawia regionu na śmieszność?

 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.