Jarosław Miłkowski

Lubuskie potrzebuje informatyków [WIDEO]

Dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas z Akademii im. Jakuba z Paradyża. Fot. Jarosław Miłkowski Dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas z Akademii im. Jakuba z Paradyża.
Jarosław Miłkowski

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie przeprowadziła konferencję m.in. o rynku pracy. Wykład miała m.in. Aleksandra Radomska-Zalas.

Jak dziś wykształcona jest młodzież, która idzie do pracy?
Młodzież jest bardzo dobrze wykształcona, bo szkoły i uczelnie dbają o jakość kształcenia. Natomiast jakość kształcenia musi być uzupełniona kompetencjami, których oczekują pracodawcy. Chcą, by trafiały do nich osoby wyposażone w wiedzę fachową. Pracodawcy zakładają, że jeśli przychodzi do nich osoba, która jest zaangażowana, kreatywna, zna języki, potrafi pracować w grupie, to są w stanie ich wiedzę rozwinąć.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Jakich fachowców potrzebuje rynek pracy?
 • Czy można znaleźć dobrą pracę po zawodówce?
 • Kto powinien iść na studia?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.