LUBUSKIE. Ruszają matury. W tym roku wyjątkowo nerwowe

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

LUBUSKIE. Ruszają matury. W tym roku wyjątkowo nerwowe

Jarosław Miłkowski

W 163 lubuskich szkołach w poniedziałek 6 maja rozpoczyna się egzamin dojrzałości. Przystąpi do niego około 7,8 tys. uczniów. W tym roku ich stres może być jeszcze większy, bo na finiszu przygotowań strajkowali nauczyciele.

Czy strajk wpłynie na tegoroczną maturę? Zdania są podzielone, bo inaczej na sprawę spoglądają nauczyciele, a inaczej uczniowie.

- Zabrakło czasu na poprawy sprawdzianów i utrwalenie materiału. Kilkanaście dni straconych zajęć może mieć wpływ na wyniki egzaminów maturalnych nawet dobrych uczniów. Nie będą to gwałtowne spadki, ale statystycznie widoczne – mówi Jacek Budziński, nauczyciel z III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.