Lubuszanie na sportowych arenach

Nasi sportowcy brali udział w kilku imprezach w regionie i poza nim. Oto krótki przegląd wydarzeń

Kick boxing: Sukcesy gwardzistów w Lubusz Open

Odbyły się mistrzostwa województwa Lubusz Open. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy zielonogórskiej Gwardii. Wystąpiło 58 zawodników i zawodniczek z 11 klubów z całej Polski. Walki w trzech kategoriach wiekowych przeprowadzono w formule light contact i kick kight. Dobrze na turnieju zaprezentowali się zawodnicy Gwardii. Drugie miejsce w wadze do 69 kg kl zdobył Natan Nowosielski. Łukasz Wybieralski wygrał kategorię do 84 kg kl. Paweł Pupin, zdobył dwa srebrne medale w kl i lc w wadze 69 kg i został najlepszym zawodnikiem Gwardii. W klasyfikacji generalnej Gwardia zajęła drugie miejsce tuż za Polonią 1912 Leszno, która została wybrana najlepszą drużyną w formule kl.

Tenis: Wiktoria druga w Szczecinku

STT Szczecinek był organizatorem wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego w kategorii skrzatek (do lat 12). Kolejny dobry występ zanotowała zawodniczka GKT Smecz Górzyca Wiktoria Podhajecka, która zajęła trzecie miejsce. W półfinale podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego przegrała z Wiktorią Kuczyńską (GAT Gdańsk) 5:7 i 5:7. Wcześniej w ćwierćfinale pokonała Hannę Skrobanek (STT Szczecinek) 6:0, 6:1.

Piłka nożna: Zagłębie Lubin wygrało w Nowej Soli

W Nowej Soli odbył się turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Falubaz dla zawodników z roczników 2005/2006. Wygrało Zagłębie Lubin. Miejsca lubuskich zespołów: 8. Akademia Piłkarska Falubaz Zielona Góra, 11. Akademia Piłkarska Falubaz Nowa Sól, 12. Stilon Gorzów