Lubuszanie na sportowych arenach

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Andrzej Flügel

Lubuszanie na sportowych arenach

Andrzej Flügel

Nasi sportowcy brali udział w kilku imprezach w regionie i poza nim. Oto krótki przegląd wydarzeń

Kick boxing: Sukcesy gwardzistów w Lubusz Open

Odbyły się mistrzostwa województwa Lubusz Open. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy zielonogórskiej Gwardii. Wystąpiło 58 zawodników i zawodniczek z 11 klubów z całej Polski. Walki w trzech kategoriach wiekowych przeprowadzono w formule light contact i kick kight. Dobrze na turnieju zaprezentowali się zawodnicy Gwardii. Drugie miejsce w wadze do 69 kg kl zdobył Natan Nowosielski. Łukasz Wybieralski wygrał kategorię do 84 kg kl. Paweł Pupin, zdobył dwa srebrne medale w kl i lc w wadze 69 kg i został najlepszym zawodnikiem Gwardii. W klasyfikacji generalnej Gwardia zajęła drugie miejsce tuż za Polonią 1912 Leszno, która została wybrana najlepszą drużyną w formule kl.

Tenis: Wiktoria druga w Szczecinku

STT Szczecinek był organizatorem wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego w kategorii skrzatek (do lat 12). Kolejny dobry występ zanotowała zawodniczka GKT Smecz Górzyca Wiktoria Podhajecka, która zajęła trzecie miejsce. W półfinale podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego przegrała z Wiktorią Kuczyńską (GAT Gdańsk) 5:7 i 5:7. Wcześniej w ćwierćfinale pokonała Hannę Skrobanek (STT Szczecinek) 6:0, 6:1.

Piłka nożna: Zagłębie Lubin wygrało w Nowej Soli

W Nowej Soli odbył się turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Falubaz dla zawodników z roczników 2005/2006. Wygrało Zagłębie Lubin. Miejsca lubuskich zespołów: 8. Akademia Piłkarska Falubaz Zielona Góra, 11. Akademia Piłkarska Falubaz Nowa Sól, 12. Stilon Gorzów

Andrzej Flügel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.