Lubuszanie z medalami mistrzostw Polski

Czytaj dalej
Fot. Materiały SKF Boksing
jakub lesinski

Lubuszanie z medalami mistrzostw Polski

jakub lesinski

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule full contact. Nasze szkoły walki nie wróciły z pustymi rękami.

Reprezentanci Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra na podium stawali czterokrotnie. Trzech innych podopiecznych trenera Tomasza Paska zakończyło turniej tuż za podium. - Wyśmienite zawody w wykonaniu Aurelii Bednarskiej (juniorka starsza, kat. pon. 60 kg dop. red.), która wygrała wszystkie walki, pokonując utytułowane zawodniczki z Kalisza i Płocka. Aurelia jest bardzo ambitną sportsmenką i da nam nie raz jeszcze powody do dużej radości - przekonywał opiekun świeżo upieczonej mistrzyni kraju. - Nie zawiódł 17-letni Michał Niemiero (junior starszy, kat. pon. 81 kg dop. red.) po raz kolejny sięgnął po tytuł mistrza Polski, pokonując w walce finałowej jednogłośnie na punkty rywala z Kielc. Michał idzie w ślady Kacpra Frątczaka i Rafała Gąszczaka, kolekcjonując kolejne trofea mistrzowskie - zauważył trener Pasek.

Najlepszą walką podczas gali finałowej okrzyknięto pojedynek Rafała Gąszczaka (ASW Knockout) z Pawłem Strykowskim (Klub ATOM Świebodzin), w kat. pon 91 kg senior. Starcie było bardzo wyrównane. Nie jednogłośną decyzją sędziów zielonogórzanin musiał uznać wyższość rywala i skończył ze srebrem. Swój dorobek medalowy powiększył Dionizy Warszczuk, który wywalczył srebrny medal w kat. pon. 63,5 kg junior starszy.

Do rywalizacji w tym turnieju przystąpiła także pięcioosobowa ekipa SKF Boksing Zielona Góra, która przywiozła cztery medale. Przemysław Kacieja po trzech pojedynkach został mistrzem Polski seniorów w kat. pon. 63,5 kg. - We wszystkich starciach zdobył wyraźną przewagę nad przeciwnikami i dyktował warunki. W pierwszej walce pokonał Jakuba Strzyżewskiego z KSW Łuków, następnie Bartłomieja Derleta z Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher oraz Mikołaja Staszkiewicza z Krakowskiej Szkoły Sportowej SMOK - opisywał trener Bogumił Połoński.

Emilia Czerwińska sięgnęła po czwarty z rzędu tytuł mistrzyni kraju seniorek. Rywalizowała w pon. 60 kg. - Walkę finałową stoczyła z Joanną Różańską z X Fight Piaseczno, nad którą utrzymywała wyraźną przewagę punktową na dystansie całego pojedynku. I to mimo mocnej postawy przeciwniczki, która posiada duże umiejętności i dobre warunki fizyczne - tłumaczył szkoleniowiec SKF Boksing.

Ponadto, jeżeli chodzi o ludzi z SKF Boksing, to Przemysław Kalisz (kat. pon. 57 kg junior starszy) po dobrych pojedynkach wrócił do Zielonej Góry ze srebrnym medalem , a Maria Jackowska zdobyła brązowy medal w gronie juniorek starszych w kat. pon. 60 kg. Jakub Zimoch walczył w gronie juniorów młodszych w kat. pon. 70 kg, ale medalu nie zdobył.

Wyniki przedstawicieli KS Dragon Gorzów: Nikolas Rapkiewicz - srebro w kat. pon 56 kg junior młodszy; Marcin Szulera - brąz w kat pon. 91 kg senior; Marta Pyra brąz w kat. pon. 52 kg senior; Dawid Żabierek - brąz w kat. pon. 71 kg junior; Julia Blatkiewcz - brąz w kat. pon. 60 kg junior młodszy.

Ponadto mistrzem Polski w kat. pow. 91 kg senior został Jakub Kozera (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra), a srebro w kat. pon. 75 kg senior wywalczył Łukasz Trela (Fight Club Zielona Góra).

Przemysław Kacieja i Emila Czerwińska
Materiały SKF Boksing Przedstawiciele SKF Boksing Zielona Góra zdobyli cztery medale. Po dwa tytuły sięgneli Przemysław Kacieja oraz Emila Czerwińska
jakub lesinski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.