Lubuszanie z medalami mistrzostw Polski

jakub lesinski

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kick boxingu w formule full contact. Nasze szkoły walki nie wróciły z pustymi rękami.

Reprezentanci Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra na podium stawali czterokrotnie. Trzech innych podopiecznych trenera Tomasza Paska zakończyło turniej tuż za podium. - Wyśmienite zawody w wykonaniu Aurelii Bednarskiej (juniorka starsza, kat. pon. 60 kg dop. red.), która wygrała wszystkie walki, pokonując utytułowane zawodniczki z Kalisza i Płocka. Aurelia jest bardzo ambitną sportsmenką i da nam nie raz jeszcze powody do dużej radości - przekonywał opiekun świeżo upieczonej mistrzyni kraju. - Nie zawiódł 17-letni Michał Niemiero (junior starszy, kat. pon. 81 kg dop. red.) po raz kolejny sięgnął po tytuł mistrza Polski, pokonując w walce finałowej jednogłośnie na punkty rywala z Kielc. Michał idzie w ślady Kacpra Frątczaka i Rafała Gąszczaka, kolekcjonując kolejne trofea mistrzowskie - zauważył trener Pasek.

Najlepszą walką podczas gali finałowej okrzyknięto pojedynek Rafała Gąszczaka (ASW Knockout) z Pawłem Strykowskim (Klub ATOM Świebodzin), w kat. pon 91 kg senior. Starcie było bardzo wyrównane. Nie jednogłośną decyzją sędziów zielonogórzanin musiał uznać wyższość rywala i skończył ze srebrem. Swój dorobek medalowy powiększył Dionizy Warszczuk, który wywalczył srebrny medal w kat. pon. 63,5 kg junior starszy.

Do rywalizacji w tym turnieju przystąpiła także pięcioosobowa ekipa SKF Boksing Zielona Góra, która przywiozła cztery medale. Przemysław Kacieja po trzech pojedynkach został mistrzem Polski seniorów w kat. pon. 63,5 kg. - We wszystkich starciach zdobył wyraźną przewagę nad przeciwnikami i dyktował warunki. W pierwszej walce pokonał Jakuba Strzyżewskiego z KSW Łuków, następnie Bartłomieja Derleta z Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher oraz Mikołaja Staszkiewicza z Krakowskiej Szkoły Sportowej SMOK - opisywał trener Bogumił Połoński.

Emilia Czerwińska sięgnęła po czwarty z rzędu tytuł mistrzyni kraju seniorek. Rywalizowała w pon. 60 kg. - Walkę finałową stoczyła z Joanną Różańską z X Fight Piaseczno, nad którą utrzymywała wyraźną przewagę punktową na dystansie całego pojedynku. I to mimo mocnej postawy przeciwniczki, która posiada duże umiejętności i dobre warunki fizyczne - tłumaczył szkoleniowiec SKF Boksing.

Ponadto, jeżeli chodzi o ludzi z SKF Boksing, to Przemysław Kalisz (kat. pon. 57 kg junior starszy) po dobrych pojedynkach wrócił do Zielonej Góry ze srebrnym medalem , a Maria Jackowska zdobyła brązowy medal w gronie juniorek starszych w kat. pon. 60 kg. Jakub Zimoch walczył w gronie juniorów młodszych w kat. pon. 70 kg, ale medalu nie zdobył.

Wyniki przedstawicieli KS Dragon Gorzów: Nikolas Rapkiewicz - srebro w kat. pon 56 kg junior młodszy; Marcin Szulera - brąz w kat pon. 91 kg senior; Marta Pyra brąz w kat. pon. 52 kg senior; Dawid Żabierek - brąz w kat. pon. 71 kg junior; Julia Blatkiewcz - brąz w kat. pon. 60 kg junior młodszy.

Ponadto mistrzem Polski w kat. pow. 91 kg senior został Jakub Kozera (FUNFIT BOXING TEAM Zielona Góra), a srebro w kat. pon. 75 kg senior wywalczył Łukasz Trela (Fight Club Zielona Góra).

Przemysław Kacieja i Emila Czerwińska
Materiały SKF Boksing Przedstawiciele SKF Boksing Zielona Góra zdobyli cztery medale. Po dwa tytuły sięgneli Przemysław Kacieja oraz Emila Czerwińska