Ludzie są wspaniali i bardzo chcą działać

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Ludzie są wspaniali i bardzo chcą działać

Małgorzata Trzcionkowska

Krystyna Stachów jest sołtysem Gościeszowic (gm. Niegosławice) i naszą kandydatką na Człowieka Roku Krono. Mobilizuje swoją wieś.

- Jestem sołtysem od lutego opowiada Krystyna Stachów. - Długo się broniłam przed decyzją o kandydowaniu, ale przekonali mnie młodzi ludzie.

Pani Krystyna jest rolniczką, byłą radną, dyrektorką Gminnego Centrum Kultury w Gościeszowicach i szefową zespołu Gościeszanki. Od lat działa na szczeblu województwa na rzecz kół gospodyń wiejskich. W końcu stwierdziła, że przyszła pora, aby bardziej zaangażować się w życie swojej wsi. Dzięki niej ludzie wyszli z domów i zaczęli pracować społecznie. - To dla mnie trudny rok, bo postawiłam sobie wysoko poprzeczkę - opowiada pani Krystyna. - Ale jest wiele osób, które mnie podnoszą, abym mogła do niej sięgnąć.

Ludzie zabrali się za zmodernizowanie boiska. A jak jest boisko, to reaktywował się klub piłkarski. Jest nawet dziewczęca drużyna. Starsi i młodsi zagospodarowali ogród pokoleniowy przy boisku. Pracowali przy nim dziadkowie, rodzice i dzieci. Jest miejsce na grilla, pole do gry w szachy oraz opisane drzewa i krzewy. Stary park przy PGR-ze został uprzątnięty i powstał na nim plac zabaw.
Pomysłów jest bardzo dużo, energii również. Coraz więcej osób włącza się do wspólnych prac.

Aby zagłosować na panią Krystynę wyślij SMS o treści GL.132. Ma obecnie 1.467 głosów. Dawid Grzegorczyk, policjant z Lubska (GL.136) - 1.255, Jarosław Treder (GL.16) - 330, Krzysztof Gąsior (GL.11) - 335, Robert Kucko (GL.56) - 300, Łukasz Matyjasek (GL.143) - 122, Jadwiga Jastrzębska - 114. Zwycięzcy plebiscytu otrzymają dyplomy, statuetki oraz voucher o wartości 5 000 zł na cel charytatywny. Więcej: http://www.gazeta-lubuska.pl/plebiscyty/czlowiek-roku-krono.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.