Ludzie się boją olbrzymich strat. I tego, że powódź zaleje ich wsie

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Ludzie się boją olbrzymich strat. I tego, że powódź zaleje ich wsie

Renata Hryniewicz

Rozpoczęła się budowa wałów przeciwpowodziowych. Mieszkańcy cieszą się, bo inwestycja ma chronić miasto przed wielką falą. Ale, żeby miasto się obroniło przed powodzią, właściciele gruntów z terenów, gdzie powstanie tzw. wał okrężny, mogą stracić po kilkanaście milionów! Nowy Lubusz i Pławidło w razie powodzi będą zatopione!

- Mamy 600 ha ziemi, która po budowie wałów będzie leżała na terenie zagrożonym powodzią - mówi Dariusz Wróbel, zarządca gospodarstwa Kamienica w Nowym Lubuszu. - Oznacza to, że nasze grunty tracą na wartości minimum 50 proc.

W tej chwili wał biegnie wzdłuż samej Odry. Budowany jest jednak dodatkowy wał, który poprowadzony będzie okrężnie, tworząc tzw. strefę buforową. Strefa ta w chwili zagrożenia powodzią ma chronić tereny Frankfurtu, Słubic i Kostrzyna.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.