- Ludzie spoza miasta nie mogą trafić do „Elektryka” - zauważa nasz czytelnik. A tymczasem szkoła wkrótce wyniesie się w inne miejsce

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

- Ludzie spoza miasta nie mogą trafić do „Elektryka” - zauważa nasz czytelnik. A tymczasem szkoła wkrótce wyniesie się w inne miejsce

Eliza Gniewek-Juszczak

- Na bramie powinna być informacja, że tutaj znajduje się „Elektryk”, a tam jest tylko oznaczona szkoła nauki jazdy. Ludzie spoza miasta błądzą - zauważa pan Michał. Tymczasem w styczniu szykuje się przeprowadzka centrum kształcenia.

- Przyjeżdżają ludzie spoza miasta i nie wiedzą jak się dostać do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” przy ul. Witosa – zauważa nasz czytelnik, pan Michał. – Na bramie powinno być odpowiednie oznakowanie. A tam jest tylko tabliczka szkoły nauki jazdy. Kiedyś obok była portiernia i można się było wszystkiego dowiedzieć, a teraz widzę, że jest problem.

Dyrektor CKZiU Grzegorz Kőnigsberg zapewnia, że portiernia jest dalej w miejscu, w którym była. Główne wejście do szkoły zostało zrobione jakiś czas temu poprzez główną bramę. – Zrobiliśmy tak ze względu na bezpieczeństwo uczniów, żeby wychodzili z placu przez główną bramę. Jest to niebezpieczne, kiedy kilkuset uczniów wychodzi na przerwę, prosto z budynku na ulicę. Myślę, że nie ma problemu z dotarciem do szkoły – mówi dyrektor i zapowiada zmiany. – „Elektryk” w tej postaci jak dzisiaj będzie funkcjonował w tym miejscu prawdopodobnie tylko do stycznia. Będą zmiany. Główny budynek szkoły będzie przy ul. Kościuszki 28, w byłym „Odlewniaku”. Pozostałe dwa budynki to te przy ul. Piłsudskiego 65 i hala sportowa.

W połowie września radni powiatu nowosolskiego przegłosowali uchwałę rozpoczynającą procedurę sprzedaży budynków szkoły przy ul. Witosa. Przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Zanim to się stanie uczniowie mają przeprowadzić się dawnego „Odlew-niaka”. Tam trwa remont. Prace objęły wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz m.in. budowę windy. Wartość zadania to 5,2 mln zł.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl. Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić. Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.