Ludzie w Witnicy od miesięcy piją brudną wodę?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Pikulik

Ludzie w Witnicy od miesięcy piją brudną wodę?

Jakub Pikulik

Sanepid już we wrześniu zeszłego roku wydał nakaz gotowania wody przed spożyciem. Niektórzy twierdzą, że informacja do nich nie dotarła.

- Na stronie internetowej powiatowego sanepidu znalazłem informację, że od 17 września zeszłego roku do dnia dzisiejszego obowiązuje nakaz przegotowania wody przed spożyciem. Dlaczego mieszkańcy nie zostali o tym rzetelnie poinformowani od tylu miesięcy? - pytał na sesji rady miasta jeden z mieszkańców.

Powiatowy sanepid wydał taką decyzję, ponieważ w próbkach wody znaleziono zbyt dużą ilość mikroorganizmów. Woda nadaje się do celów gospodarczych i np. robienia prania, ale nie powinna bez wcześniejszego przegotowania dostać się do jamy ustnej człowieka.

- Przez pięć miesięcy byliśmy mamieni, że pijemy wodę zdatną do picia? - pytał mieszkaniec. Zaniepokoiło to też część witnickich radnych. - Nikt nie poinformował mnie, że woda jest niezdatna do picia. Tę wodę w szkołach piły dzieci, ludzie myli nią zęby - mówi Krystyna Wojkowska, która jest również lekarzem.

Jak sprawę tłumaczą Miejskie Zakłady Komunalne? Czy informacja o konieczności gotowania wody przed spożyciem faktycznie nie dotarła do mieszkańców? Co na to gmina? Przeczytasz o tym w „Kurierze Zachodnim” z 24 lutego. Aktualne wydanie tygodnika znajdziesz w kioskach i innych punktach sprzedaży.

Jakub Pikulik

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2008 r. Prywatnie mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą. Zajmuję się głównie sprawami dotyczącymi Kostrzyna i całego powiatu gorzowskiego, choć nie są mi obce sprawy całego województwa lubuskiego.

Od kilkunastu lat relacjonuję przygotowania i przebieg niegdysiejszych Przystanków Woodstock, obecnie Pol’and’Rock Festiwalu.

Często poruszam tematykę kryminalną, opisuję pracę lubuskiej policji, śledzę sprawy prowadzone przez prokuratury na terenie województwa lubuskiego.

Od kwietnia 2017 r. jestem autorem programu "Kryminalny Czwartek", publikowanego na portalu "Gazety Lubuskiej".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.