Maciej to prawdziwy Iron Man. Pokona triathlon dla Aleksa

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Maciej to prawdziwy Iron Man. Pokona triathlon dla Aleksa

Jarosław Miłkowski

Student AWF-u w kilkanaście godzin zamierza przepłynąć, pokonać na rowerze i przebiec w sumie 254 km.

- Podejmuję się wyzwania. Polega ono na ukończeniu triatlonu na dystansie „przedłużonego” Iron Mana (tak nazywa się najbardziej znana impreza w tej dyscyplinie). Będzie to 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km pływania – mówił wczoraj Maciej Grabek. Mówi o sobie, że jest na „siódmym” roku AWF-u. Skończył bowiem kierunek wychowanie fizyczne, a teraz jest na II roku fizjoterapii Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej.

Maciej chce pokonać morderczy dystans dla Aleksa Piotrowskiego. To 14-latek, u którego zdiagnozowano nowotwór kości piszczelowej, a choroba przyczyniła się do amputacji nogi. W ostatnią sobotę na rzecz Aleksa został w Gorzowie rozegrany mecz piłkarski między gwiazdami MMA a gwiazdami boksu. Teraz dla Aleksa pływać, jechać i biec będzie Maciej Grabek.

Maciej Grabek jest studentem AWF-u.
Jarosław Miłkowski Maciej Grabek jest studentem AWF-u.

- 16 czerwca o 5.30 na Słowiance zacznę część pływacką. Później wsiądę na rower i ruszę w kierunku Baczyny i przez Lipiany, Barlinek, Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn, Skwierzynę, Lubniewice i Deszczno dojechać do Gorzowa. Trasę biegową zacznę w asyście. Pobiegnę do Witnicy i z powrotem. W Gorzowie zakończę bieg przed szpitalem. Zakończenie przewidujemy około 21.00 – 22.00 – opowiadał wczoraj o planach na pokonanie triatlonu pochodzący spod Piły gorzowianin.

- Ta akcja ma wesprzeć Aleksa nie tylko psychicznie. Mecz piłkarski, na którym sam też byłem, pokazał, że Gorzów to miasto, w którym w jest duże pole do popisu – mówi student AWF-u. Swoją akcją „IronMan dla Aleksa” chce zachęcić do wsparcia zbiórki. Pieniądze na leczenie i rehabilitację 14-latka można przekazać poprzez stronę pomagam.pl oraz subkonto fundacji Cancer Fighters.
Jak Maciej Grabek będzie pokonywał dystans triatlonu, będzie można śledzić przez internet, bo całość będzie transmitowana na serwisie You Tube.

Czy Maciejowi uda się pokonać morderczy dystans? My w to nie wątpimy. Chłopak na co dzień specjalizuje się w biegach długodystansowych. W 2016 r. za jedenym razem przebiegł 100 km, natomiast w zeszłym roku w akcji charytatywnej dla chorej na zani mięśnim pokonał dystans trzech maratonów, czyli 127 km.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.