Radosław Dimitrow

Mafia kredytowa. Oszukani klienci muszą spłacić niechciane kredyty

Mafia kredytowa. Oszukani klienci muszą spłacić niechciane kredyty Fot. freeimages.com
Radosław Dimitrow

W tej sprawie aż 28 członków mafii kredytowej trafiło już do aresztu, a to prawdopodobnie nie koniec zatrzymań. Uruchamiali oni nieświadomym klientom gigantyczne pożyczki. Teraz banki domagają się od ludzi zwrotu pieniędzy, których poszkodowani nawet nie widzieli na oczy.

Sprawa dotyczy mafii kredytowej powiązanej ze spółkami Proculus, Council i Ei Global. Jej członkowie działali jako pośrednicy finansowi, którzy wykorzystując luki w systemach bankowych oraz niewiedzę klientów, wrabiali ludzi w kredyty na setki tysięcy złotych - np. uruchamiali kilka kredytów jednocześnie w różnych bankach.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, która zajęła się sprawą wspólnie z policją, rozpracowała członków mafii. Okazało się, że doprowadzili oni do strat na kwotę ok. 200 mln złotych.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.