Magistrat wyprzedaje działki pod zabudowę

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Magistrat wyprzedaje działki pod zabudowę

Grzegorz Kozakiewicz

Zapowiedź ogłoszenia przetargu na sprzedaż czterech atrakcyjnych nieruchomości pojawiła się w serwisie miejskim Żagania

Trzy nieruchomości znajdują się w centrum, jedna zaś na obrzeżach miasta, przy ul. Żarskiej. Magistrat reklamuje je jako tereny pod zabudowę mieszkalną, usługi, handel - w tym także pod markety. Ceny wywoławcze wahają się od 100 tys. zł - za działkę przy ul. Mickiewicza, po 1,9 mln za nieruchomość znajdującą się naprzeciwko komisu samochodowego przy ul. Armii Krajowej. Każda z nieruchomości była już wystawiana na sprzedaż, średnio za cenę o 100 - 200 tys wyższą. Jak dotąd bez rezultatu.

- Działania miasta prowadzone w tym zakresie mają na celu pobudzenie zainteresowania pełnowartościowymi i atrakcyjnymi nieruchomościami gruntowymi w Żaganiu - mówi rzecznik urzędu miejskiego, Agnieszka Zychla. - Obniżka cen w stosunku do poprzednich przetargów jest zgodna z zasadami jakie określa ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami.

Miasto liczy, że tą drogą uda się pozyskać conajmniej kwotę równą cenom wywoławczym powiększoną o jedno postąpienie, czyli w tym przypadku o 200 tys.

- Przeznaczenie poszczególnych nieruchomości określają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego lub decyzje o warunkach zabudowy. Nieruchomości są zbywane w formie nieograniczonego przetargu w związku z czym nie wiemy, kto zechce wziąć udział w przetargach, ani jakie ma plany inwestycyjne w stosunku do tych działek potencjalny nabywca - przyznaje A. Zychla podkreślając, że póki nie ruszy postępowanie przetargowe, trudno jednoznacznie ocenić, na ile propozycja magistratu spotka się z zainteresowaniem.

- Trudno mi jednoznacznie ocenić wysprzedaż działek pod działalność gospodarczą. Nie znam tematu dostatecznie - komentuje radny, Radosław Kwiecień. - Co do gruntów na cele mieszkaniowe, jestem jak najbardziej za, nawet gdyby cena nie była zbyt korzystna dla miasta. Po pierwsze zagospodarujemy te miejsca, po drugie zyskamy płatnika podatków i opłat komunalnych.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.