Czesław Wachnik

Mają halę, teraz chcą mieć stadion

Czesław Wachnik

Prawie 650 tys. zł ma kosztować w Ołoboku budowa wiejskiego stadionu sportowego z trybunami. Ma on zostać zbudowany jeszcze w tym roku.

Piłkarze z Ołoboku w gminie Skąpe awansowali do ligi okręgowej. Dlatego Polski Związek Piłki Nożnej jedynie warunkowo dopuścił miejscowy stadion do gry.

- To oznacza, że musi zostać zmodernizowany, inaczej będziemy musieli rozgrywać mecze w innych miejscowościach - powiedział nam prezes klubu Błękitni Robert Brejdak. O konieczności budowy stadionu lub modernizacji starego apeluje też sołtys wsi Jarosław Ślizień. Uważa on, że wieś się rozwija, budowane są nowe domy, przybywa ludzi. Dlatego nowy obiekt sportowy byłby bardzo przydatny. Przy szkole jest wprawdzie piękna hala sportowa, z której mogą też korzystać mieszkańcy, ale w lecie, przy upalnej pogodzie, bardziej przydatny byłby stadion.

- To prawda, że w Ołoboku brakuje obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia, ale to się zmieni - zadeklarował wójt Zbigniew Woch. Poinformował on też, że gmina ma już gotową dokumentację na modernizację stadionu. Jest też pozwolenie na budowę. Zakres prac obejmuje budowę trybun na 400 miejsc, przebudowę szatni oraz założenie instalacji do nawadniania płyty boiska. Koszt to 650 tys. zł.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.