Maja, Hania, Filip, Antek "królowały" w 2015 roku

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com/PublicDomainPictures
Jakub Nowak

Maja, Hania, Filip, Antek "królowały" w 2015 roku

Jakub Nowak

- Jeśli chodzi o imiona, to od jakiegoś czasu widać u nas powrót do tych klasycznych, tradycyjnych - przyznaje w rozmowie z „GL” Sławomir Wojciechowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Soli.

Urząd miasta opublikował właśnie najpopularniejsze imiona maluchów urodzonych w roku 2015.

- Jeśli jakieś imię staje się popularne, to faktem jest, że przez kilka lat utrzymuje się w powiedzmy pierwszej dziesiątce - zaznacza S. Wojciechowski.

Na potwierdzenie tych słów wystarczy zresztą przypomnieć sobie rok 2014 - lista najpopularniejszych imion dla dziewczynek niemal pokrywa się z tą z roku minionego (wśród chłopców jedynie, więcej było Jakubów, Kacprów i Michałów). Czy to oznacza, że powoli odchodzi moda na egzotyczne lub zagraniczne imiona? - Można tak powiedzieć, choć oczywiście cały czas rodzą się także dzieci, których np. jeden rodzic pochodzi z innego kraju, co też ma wpływ potem na wybór zagranicznego lub spolszczonego imienia dla dziecka. Warto tu jednak zaznaczyć, że przepisy odnośnie imion generalnie dość mocno się zliberalizowały - opowiada nam kierownik nowosolskiego USC.

Więcej przeczytasz już w sobotę w „Tygodniku Nowej Soli”.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.