oprac. (eska)

Major Lesław Węgrzynowski został patronem parku we Wrocławiu. To zasługa braci Krzysztofa i Zbigniewa Kopocińskich, lekarzy z Żar

Naczelna Komenda Obrony Lwowa, Lesław Węgrzynowski Fot. Autor nieznany/Wikipedia Naczelna Komenda Obrony Lwowa. Lesław Węgrzynowski trzeci od prawej (z opaską z krzyżem na lewym ramieniu)
oprac. (eska)

- Z radością informujemy, że nasze prawie trzyletnie starania o uhonorowanie we Wrocławiu majora Lesława Węgrzynowskiego zostały zakończone sukcesem - melduje dr nauk medycznych Krzysztof Kopociński z Żar. Major Węgrzynowski od wtorku, 14 maja, jest patronem parku w stolicy Dolnego Śląska.

14 maja o godzinie 11 w parku miejskim w rejonie ulic Grabiszyńskiej, Kolejowej i Szpitalnej odbędzie się uroczystość w ceremoniale wojskowym nadania temu parkowi patrona - szefa sanitarnego Naczelnej Komendy Obrony Lwowa majora Lesława Węgrzynowskiego. Warto podkreślić, że jest to jedyna osoba w historii, która pełniła wysoką funkcję zarówno w czasie Obrony Lwowa 1918 roku, jak i podczas Powstania Warszawskiego - dodaje Krzysztof Kopociński. - Niezwykle rzadko zdarza się, że Kresowiacy z Lubuskiego są siłą sprawczą nadania nazwy parkowi w stolicy Dolnego Śląska.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
oprac. (eska)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.