Jarosław Miłkowski

Majowy weekend miał dwa kolory: biały i czerwony

Majowy weekend miał dwa kolory: biały i czerwony Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Pierwsze dni maja spędziliśmy patriotycznie, ale przede wszystkim rodzinnie.

- Bóg, honor i Ojczyzna - to przewodnie hasło w naszym życiu - mówili nam wczoraj Danuta i Waldemar Pawluko-wiczowie. Spotkaliśmy ich w południe na Starym Rynku w Gorzowie. Przyszli na obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Ta podniosła uroczystość zapadnie też w pamięci płk. Zbigniewowi Śliżewskiemu, ppłk. Mariuszowi Kłopotkowi oraz majorom: Markowi Fiałkowi, Robertowi Olesiowi i Tomaszowi Nosewiczowi, którzy odebrali oficerskie awanse.

Patriotycznie było także w poniedziałek. Gorzowskie Koło Gospodyń Miejskich postanowiło uczcić Dzień Flagi Narodowej i przez rok dziergało ją na szydełku. W poniedziałek zawiesiły „dzieło” na magistracie, a przed nim zrobiły... Piknik pod Wiszącą Flagą.
Równie radośnie było wczoraj po południu w Parku_Róż na rodzinnym pikniku. Podobnie świętowali kostrzynianie, a Międzyrzecz oglądał wielką uroczystość. Jak świętowały inne miasta na północy województwa? Zobaczcie.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.