Małe sale, dobry sprzęt dla nowych pacjentów

Czytaj dalej
Fot. Izabela Rachwalik
Izabela Rachwalik

Małe sale, dobry sprzęt dla nowych pacjentów

Izabela Rachwalik

Oddział wewnętrzny sulechowskiego szpitala jest już gotowy.

Sulechów uważany jest głównie za sypialnię Zielonej Góry, w której sulechowianie pracują i często też się leczą. Jednak mimo tego miejscowy szpital przy ul. Zwycięstwa 1 wyrobił sobie renomę u mieszkańców całego powiatu. Wykwalifikowana kadra, najnowszej generacji sprzęt i komfortowe wnętrza powodują, że większość chorych pozytywnie wypowiada się o lecznicy.

W sobotę, 22 października, mieliśmy okazję zobaczyć, jak prezentuje się nowy oddział wewnętrzny, który przyjmie pierwszych pacjentów w połowie listopada. Na otwarciu pojawili się m.in. Danuta Jurzak, wiceburmistrz Sulechowa, starosta Dariusz Wróblewski, wicestarosta Waldemar Kotlarski, radni Sulechowa i powiatu zielonogórskiego, a także przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulechowie i Kargowej oraz pracownicy i mieszkańcy miasta.

Na przyszłych pacjentów czekają sale dwu i trzyosobowe, wyposażone w oddzielne łazienki (w sumie 30 łóżek). Chorzy jak i kadra mogą liczyć na udogodnienia: oddział wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny i higieniczny.

- Oddział wewnętrzny mieści również pięć łóżek dla pacjentów, którzy potrzebować będą intensywnego nadzoru - mówi dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie, Beata Kucuń. - Ta inwestycja kosztowała ogółem 3,3 mln zł, z czego 430 tys. wyłożył organ założycielski, a resztę finansowaliśmy sami. Wierzę jednak, że obsługa i komfort, jaki proponujemy naszym pacjentom spowodują, że chorzy będą chcieli wybierać właśnie nasz szpital.

Oprócz uroczystego otwarcia oddziału wewnętrznego, zaproszeni goście mogli także skorzystać z badań proponowanych przez szpital w ramach akcji „Sobota dla Zdrowia”. Zainteresowani mogli sprawdzić poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, poddać się badaniu EKG i poprosić o poradę specjalistów. Kobiety między 50 a 69 rokiem życia mogły także skorzystać z mammografii. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu ratowników Grzegorza Wesołowskiego i Rafała Iwasieczko. Panowie odpowiedzieli na każde nurtujące pytanie, a później zaprosili do wspólnego ćwiczenia resuscytacji na fantomie.

Nowy oddział szpitala odwiedziło w minioną sobotę wielu mieszkańców powiatu zielonogórskiego
Izabela Rachwalik Nowy oddział szpitala odwiedziło w minioną sobotę wielu mieszkańców powiatu zielonogórskiego

Z kolei w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyła się „Konferencja dla zdrowia”, w trakcie której można było pogłębić wiedzę na temat diety bezglutenowej oraz faktów i mitów o zdrowym żywieniu. Wykładowcami byli: dr inż. Bogna Latacz i dr hab. inż Tomasz Zięba z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie.

Antonina Ambrożewicz-Sawczuk ze stowarzyszenia „My zielonogórzanie” powiedziała wprost: – Zrezygnowałam z usług szpitala w Zielonej Górze. Tutaj, w Sulechowie, pacjenci mogą się czuć bardzo dobrze i bezpiecznie. W lecznicy panuje przyjazna atmosfera, nie odczuwa się, że to oddziały szpitalne.

Izabela Rachwalik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.