Leszek Kalinowski

Mam raka, będę łysa. Tak być nie musi. Szpital prosi o głosy

Ewa Minge i Irena Jaskólska - Kralewicz (z prawej) na konferencji prasowej w szpitalu zachęcały do głosowania na zadanie, zwiazane z zakupem onkoczepków. Fot. Leszek Kalinowski Ewa Minge i Irena Jaskólska - Kralewicz (z prawej) na konferencji prasowej w szpitalu zachęcały do głosowania na zadanie, zwiazane z zakupem onkoczepków. Uważają bowiem , że podczas leczenia nowotworów psychiczne nastawienie jest bardzo ważne
Leszek Kalinowski

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze stara się o onkoczepki, by chorym na raka nie wypadały włosy po chemioterapii. Każdy z nas może pomóc w zdobyciu potrzebnych 200 tysięcy złotych.

Irena Jaskólska-Kralewicz z Zielonej Góry kończy chemioterapię.

- Kiedy dowiedziałam się, że mam nowotwór. Pomyślałam, to kolejny etap, który trzeba przeżyć - mówi zielonogórzanka. - Nie chciałam być bez włosów, brwi, rzęs…Bo to od razu mówi innym, że jestem chora. A ja prowadzę aktywny tryb życia. Nie muszę biec po perukę, gdy np. kurier zapuka do drzwi.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.