Mamy już dość tych opóźnień na drogach!

Czytaj dalej
Fot. Fot. Jakub Pikulik
Tomasz Rusek

Mamy już dość tych opóźnień na drogach!

Tomasz Rusek

Potężne obsuwy zaliczają właśnie remonty dróg w Gorzowie i w Żaganiu. To samo było w Zielonej Górze. Może pomogą kary? Po... 118 tys. zł za dzień.

Gorzów: ul. Walczaka i Warszawska miały być równe jak stół już w listopadzie 2016 r. Są rozkopane i rozryte do dziś. A centrum miasta w godzinach szczytu tkwi w korkach. Blokuje się ul. Teatralna, stoi ul. Kosynierów Gdyńskich. Poza kierowcami cierpią też piesi - np. mieszkańcy Placu Staromiejskiego przez kilka tygodni byli niemal odcięci od świata: fosą z błota i wykopów.

Żagań: remont ul. Żarskiej powinien zakończyć się jeszcze przed wigilią zeszłego roku. Tymczasem zaraz będzie Wielkanoc, a końca robót wciąż nie widać. A przecież chodzi o 800 metrów ulicy! W najbardziej optymistycznych wariantach finał prac może być w kwietniu.

Z kolei opóźnienie na budowie drugiej nitki S3 koło Gorzowa za chwile odczują mieszkańcy całego województwa - gdy ruszą na morze. Zamiast dwóch nitek (po jednej w każdą stronę) będzie cały wąskie gardło, gdzie wiecznie dochodzi do wypadków. A to dlatego, że wykonawca nie dotrzyma terminu i nie odda drugiej jezdni w maju - przed wakacjami. Chce to zrobić... pod koniec roku!

Dyrekcja dróg straszy karami. Będą rosły co dwa tygodnie. Na początek wyniosą 29 tys. zł za dzień spóźnienia. Gorzów idzie dalej. Wykonawca planowanego remontu ul. Bierzarina i Walczaka będzie płacił... 118 tys. zł za dzień nieuzasadnionego spóźnienia. Czy to ukróci obsuwy?

Więcej przeczytasz w poniedziałek (27 marca) w Gazecie Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.