Mamy nowego zawodnika! Duńczyk Kenni Larsen związał się roczną umową z Falubazem

Czytaj dalej
Marcin Łada

Mamy nowego zawodnika! Duńczyk Kenni Larsen związał się roczną umową z Falubazem

Marcin Łada

Nowy żużlowiec zielonogórskiej drużyny ma 27 lat i przyjedzie do nas z dalekiego Rzeszowa, gdzie walczył przez dwa ostatnie sezony.

Larsen ma urodziny 14 czerwca, a żużel trenuje od 11. roku życia. Początkowo ścigał się na miniżużlu, gdzie odnosił pierwsze sukcesy. W 2005 zadebiutował w oficjalnych zawodach żużlowych, startując w duńskiej superlidze. Pierwszy kontrakt z polskim klubem Larsen podpisał w 2011. Po sezonie spędzonym w Krakowie przeniósł się do Ostrowa Wlkp. Później był jeszcze przystanek w Łodzi i wreszcie Rzeszów.

Trener Marek Cieślak o Kennim Larsenie: - Optowałem za tym zawodnikiem od początku. Już w 2015 roku chciałem go ściągnąć do Ostrowa. Ma bardzo dobrą średnią - 2.37 w domu, na wyjazdach miał słabszą po złamaniu nogi. To taki „domowy“ zawodnik, wielokrotnie udowodnił, że u siebie jeździ fantastycznie. Myślę, że Larsen szybko przystosuje się do toru w Zielonej Górze i będzie ważnym ogniwem drużyny. To bardzo dobry transferowy strzał. I przede wszystkim jest młody, nikt nam teraz nie zarzuci, że zakładamy w zespole ZBoWiD, z tych najbardziej doświadczonych jestem tylko ja i Protas. Ale my się bardzo młodo czujemy i jeszcze wiele możemy osiągnąć.

W sezonie 2014 Larsen był trzecim zawodnikiem pierwszej ligi. W szesnastu spotkaniach zdobył 190 punktów i miał świetną średnią biegową na poziomie 2,451 punktu. Tak dobre wyniki zostały nagrodzone i Duńczyk otrzymał ofertę przedłużenia umowy i reprezentowania barw Stali Rzeszów w ekstralidze. Miniony rok nie był do końca udany dla Larsena. Z powodu kontuzji wystąpił tylko w ośmiu spotkaniach. Nie przeszkodziło mu to jednak być silnym punktem zespołu.
Umowa Larsena kończy bardzo pracowity tydzień transferowy w Falubazie. Wystarczyły trzy dni, a do zespołu dołączyło aż czterech zawodników: Jason Doyle, Andriej Karpow, Kenni Larsen i junior Sebastian Niedźwiedź.

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.