Mamy sezon kradzieży w gminie Sulęcin. Uważajcie i czuwajcie!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Sandra Soczewa

Mamy sezon kradzieży w gminie Sulęcin. Uważajcie i czuwajcie!

Sandra Soczewa

Trzy włamania w Gliśnie, pięć zgłoszonych kradzieży w Wielowsi. Mieszkańcy mówią o pladze. Policja uspokaja i... prosi o ostrożność.

Wszyscy jesteśmy razem pomimo ostatnich kradzieży, jakie nas nawiedziły - mieszkańcy Wielowsi w gminie Sulęcin nie mówią o niczym innym. - Złodzieje mają ewidentnie oko na gospodarstwa. Chcą łatwo i szybko dorobić. Dlatego nie włamują się do domów - tłumaczy pani Renata z sąsiedniej wsi. Oserii kradzieży wiadomo już praktycznie w całym powiecie. Mieszkańcy są przerażeni.- To istna plaga!

Narzędzia łatwym łupem

- Już z kilku gospodarstw zniknął sprzęt i narzędzia. Sprawy zdecydowanie wymknęły się policji spod kontroli - mówi mieszkaniec Glisna (dane do wiadomości redakcji).

Anna Łubian o czarnej serii też słyszała i ma nadzieję, że złodzieje nie dojdą do Sulęcina. - Rok temu kręcili się w okolicach domków jednorodzinnych. Skąd mam mieć pewność, że to nie ta sama szajka i nie dostanie się znów do nas? - mówi zdenerwowana kobieta.

Rzeczniczka sulęcińskiej policji Alina Słonik: - Faktycznie w ostatnim czasie odnotowaliśmy większą liczbę kradzieży na terenie Glisna oraz Wielowsi.

Zagrożeni czują się też mieszkańcy gminy Krzeszyce. Mówią o trzech włamaniach.

- To plotka. Nie odebraliśmy żadnego zgłoszenia, które dotyczyłoby kradzieży na terenie tej gminy - mówi stanowczo rzeczniczka.
Zapewnia też, że nie mamy do czynienia z żadną plagą i że „prowadzone są działania, które mają doprowadzić do wykrycia sprawców”. A w związku z toczącym się postępowaniem, szczegółów kradzieży nie zdradza.

Zmień zamki

Policjanci zwracają jednak uwagę, że do pomieszczeń gospodarczych w Wielowsi złodzieje po prostu... weszli. - Nie były w ogóle zabezpieczone. W takich miejscach nie możemy trzymać wartościowych sprzętów lub narzędzi - tłumaczy Alina Słonik.

Policja apeluje więc, żeby sprawdzić jakość zamków i zabezpieczeń naszych domów, pomieszczeń gospodarczych czy garaży. Jeżeli są wadliwe - wymieńmy je. Zbyt słabe - załóżmy inne.

- Bardzo ważne jest też, żebyśmy zwracali uwagę na obce osoby, które np. często przejeżdżają samochodem w okolicach naszych domów - tłumaczy policjantka. Warto też poprosić sąsiadów, żeby zwracali uwagę na nasz dobytek. Szczególnie jeśli zamierzamy wyjechać na święta. Puste domy są zachętą dla włamywaczy.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.