Mamy w regionie fachowców od... spełniania marzeń

Czytaj dalej
Fot. materiały Mam marzenie
Tomasz Rusek

Mamy w regionie fachowców od... spełniania marzeń

Tomasz Rusek

Było niesamowicie! - mówi o wycieczce do Hiszpanii 14-letni Filip z Gorzowa. A pojechał tam dzięki lubuskiemu oddziałowi fundacji „Mam marzenie”.

Sympatyczny, uśmiechnięty, strasznie nieśmiały. Taki właśnie jest Filip. Pierwszoroczny gimnazjalista. Gdy odwiedzam go w domu na dalekim, gorzowskim Zakanalu, opowiada o tym, jak zachwycił się Hiszpanią: oglądał występy delfinów, zwiedzał gigantyczny ogród zoologiczny, spacerował po wulkanie i codziennie pływał. Oglądamy zdjęcia, filmiki. Ależ się bawił! Na koniec pokazuje mi węża, którego hoduje. W przyszłości chciałby być weterynarzem. Fascynują go zwierzęta. Wie o nich chyba wszystko!

O raku jakoś nie rozmawiamy, bo to wcale nie jest teraz najważniejsze. Tylko po zaszklonych oczach pani Marzeny, mamy Filipa, widać, ile przez chorobę przeszli (teraz nowotwór jest w odwrocie i niech tak zostanie). - W Hiszpanii Filip był beztroski, szczęśliwy. Wspaniale było go takim oglądać - mówi pani Marzena. Bo dzięki fundacji „Mam Marzenie” była na Teneryfie razem z synem. Bawili się tam od 2 do 10 lutego. To były ich najlepsze wspólne ferie.

Czytaj w piątek, 17 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.