Marcin Nowak jest coraz lepszy

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla [email protected]

Marcin Nowak jest coraz lepszy

Maryla [email protected]

MrGarden GKM pierwszy raz w ekstralidze zdobył bonus, który może być na wagę pozostania w żużlowej elicie. Pomógł w tym m.in. junior, Marcin Nowak.

Za lepszy bilans punktów w dwumeczu grudziądzanie wywieźli z Tarnowa bardzo cenny bonus. GKM jest obecnie na 4. miejscu w tabeli PGE Ekstraligi.

Na słowa pochwały za występ w meczu z Unią zasłużył m.in. junior MrGarden GKM Marcin Nowak. Dzień wcześniej, 4 czerwca, startował w Czechach, w reprezentacji Polski, w półfinale drużynowych mistrzostw świata juniorów (zdobył 8 pkt, Polska awansowała do finału). To mu nie przeszkodziło w stawieniu się 5 czerwca w Tarnowie w należytej dyspozycji i zdobyciu dla GKM-u cennych „oczek”: 7+2 (3,0,0,2,2).

Juniorzy Unii przed tym meczem korzystali z pomocy psychologicznej, po tragicznym wypadku i śmierci tarnowskiego młodzieżowca, Krystiana Rempały. Nie było lekko też innym, polskim juniorom, także grudziądzkim, którzy mogli mieć blokadę przed jazdą na torze widząc, jak to się może skończyć. To ostrzeżenie, by zachowywać maksymalnie, jak największe środki bezpieczeństwa podczas meczów żużlowych.

Właściwie już nie można mówić, że GKM-owi brakuje dobrych juniorów, skoro ma w składzie reprezentanta Polski. Nowak coraz bardziej zaczyna wykorzystywać swój potencjał. 16 czerwca weźmie udział w eliminacjach młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w Świętochłowicach (tam pojedzie też Mike Trzensiok z GKM-u). Obaj mają szansę przebić się do finału MIMP, zwłaszcza że zabraknie jednego z murowanych faworytów - Maksyma Drabika z Betardu Sparty (złamał nogę w trzech miejscach). Pozostali grudziądzcy juniorzy: Mateusz Rujner i Patryk Fajfer wystartują w Ostrowie.

Ponadto Nowak bez problemu awansował w eliminacjach w Opolu (z 3. miejsca) do finału Srebrnego Kasku, w którym powalczy 6 sierpnia w Rawiczu.

Już w tej chwili Robert Kempiński, trener MrGarden GKM, sięga po niego w meczach PGE Ekstraligi, by zastąpić słabiej spisującego się seniora.

W klubie żużlowym Dzień Dziecka nieco się opóźnił. Najmłodszych kibiców i wszystkie dzieci, które chciałyby poznać stadion i klub przy ul. Hallera 4 „od kuchni” działacze MrGarden GKM zapraszają na 12 czerwca. Na murawie stadionu pojawią się place zabaw: dmuchany i Gigant. Ustawione zostaną dmuchane zjeżdżalnie, jak Delfin czy Ryba, będzie też zamek, Byk rodeo, basen z piłeczkami, a zabawę będzie organizować maluchom clown-animator. Wśród uczestników festynu uwijać się będą dwie pluszowe postacie oraz znany fanom Gołąb Speedy, maskotka GKM-u. Na dzieci czekać też będzie 400 porcji waty cukrowej i malowanie twarzy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.