Masz pomysł do wyboru

Czytaj dalej
Fot. Materiały Urzędu Miasta
Jarosław Miłkowski

Masz pomysł do wyboru

Jarosław Miłkowski

We wtorek kończy się głosowanie na przyszłoroczny budżet obywatelski. Urny będą dostępne do godzi. 14.00 O głosy walczy osiem pomysłów ogólnomiejskich i 59 rejonowych. Jeszcze nie głosowaliście?

– Jeśli nasz projekt wygra, będziemy tu organizować zawody, festyny i pokazy. To też alternatywa dla siedzenia przed komputerem czy przed klatkami w blokach – mówi Wojtek Pięta. W ten sposób przekonuje gorzowian do zagłosowania na projekt, który zgłosił do budżetu obywatelskiego. Rozbudowa skateparku (a więc miejsca m.in. dla deskorolkarzy), który jest w parku Kopernika, to jeden z ośmiu pomysłów, jakie rywalizują o poparcie mieszkańców Gorzowa.

Głosowanie właśnie zmierza do finału. Zakończy się jutro o g. 14 (wyniki jeszcze w czerwcu). Zasady są bardzo proste. Każdy z gorzowian, którzy urodzili się przed 1 stycznia 2004 r., ma do dyspozycji dwa głosy. Jeden, by wybrać pomysł w kategorii ogólnomiejskiej, a drugi – w rejonowej (patrz: ramka).

Kategoria ogólnomiejska to propozycje, które – jak wskazuje nazwa – mają służyć mieszkańcom całego miasta. Oprócz skateparku jest tam też np. naprawa ścieżki i schodów w parku Siemiradzkiego.

– Remont przywróci temu miejscu bezpieczeństwo – argumentuje Irena Gwiazdowska, pomysłodawczyni. W kategorii ogólnomiejskiej są aż trzy jej pomysły. Gorzowianka chce także zwiększenia liczby ławek w parkach i na skwerach oraz organizowania warsztatów kulturalnych dla dorosłych w parku Róż.

W kategorii ogólnomiejskiej są również dwa pomysły Mirosławy Karaśkiewicz. Oprócz odbudowy toru saneczkowego w parku Zacisze chce ona też rewitalizacji parku Siemiradzkiego. – To najpiękniejszy teren zieleni miejskiej z bardzo zarośniętymi drogami. Przydałoby się zasadzić trochę kwiatów, zamontować ławki. Przychodziłoby tu wtedy więcej ludzi – przekonuje nas gorzowianka.

Ostatni – ósmy pomysł, jest autorstwa Ewy Harasimowicz. Zgłosiła ona remont schodów prowadzących od ul. Bohaterów Warszawy nad Askaną do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która od 1 września będzie już Akademią im. Jakuba z Paradyża.

– Skorzystają na tym nie tylko studenci i pracownicy uczelni. Jak będzie tu ładnie, będą chcieli tu przychodzić mieszkańcy – zachęca do głosowania Roman Gawroniak, kanclerz PWSZ.
Na budżet obywatelski głosować można przez internet (www.dialog.gorzow.pl) oraz tradycyjnie, czyli poprzez postawienie krzyżyka na karcie do głosowania. Urny i karty znajdziecie w holu magistratu przy ul. Sikorskiego 3-4, w budynku urzędu przy Myśliborskiej 34, holu Urzędu Stanu Cywilnego, a także w Novej Park, Askanie, galerii Manhattan, Kupcu Gorzowskim i w stowarzyszeniu pomocy im. Brata Krystyna przy ul. Gwiaździstej 62-63.

Decydujemy o 3,3 mln zł

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.