Jakub Nowak

Masz pomysł odnośnie Święta Solan. Podziel się nim

Święto Solan 2016 trwać będzie od 17 do 19 czerwca. Imprezy będą odbywać się na placu przy Alei Wolności. Fot. Jerzy Malicki/Nasze Miasto Święto Solan 2016 trwać będzie od 17 do 19 czerwca. Imprezy będą odbywać się na placu przy Alei Wolności.
Jakub Nowak

Zbliża się spotkanie komitetu organizacyjnego. Swoim pomysłem możesz zainteresować władze miasta.

Termin i główne gwiazdy już znamy, teraz czas na dopracowanie szczegółów całej imprezy. Jak informują władze Nowej Soli, w najbliższą środę, 3 lutego, o godz. 16.00, w sali konferencyjnej urzędu miasta (na drugim piętrze), odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie komitetu organizacyjnego, który zawiązał się w związku z przygotowaniami do Święta Solan.

- Zapraszamy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły i chcieliby włączyć się w organizację naszego święta - zachęca Ewa Batko, rzecznik Urzędu Miasta. Jak dodaje, podczas spotkania każdy z nowosolan, będzie mógł podzielić się swoją propozycją. Warto przyjść, ponieważ czasu jest tak naprawdę już niewiele - Święto Solan zaplanowano w tym roku w dniach od 17 do 19 czerwca. Impreza odbędzie się oczywiście przy Alei Wolności, na placu naprzeciwko Parku Krasnala.

E. Batko: Pomysły będą przedstawione komitetowi organizacyjnemu i wówczas zostaną podjęte decyzje co do ich realizacji.

Przypomnijmy: miasto zdradziło już wcześniej kto wystąpi podczas tegorocznego święta. Piątek minie nam przy dźwiękach muzyki disco polo. - Zaplanowaliśmy występy zespołów Classic i Czadoman. W sobotę wystąpi Ewelina Flinta oraz Dawid Kwiatkowski. A w niedzielę rozkołysze nas Mrozu oraz Poparzeni Kawą Trzy - opisuje rzecznik nowosolskiego magistratu, która także jest w komitecie organizacyjnym. Warto zaznaczyć, że także w tym roku nie zabraknie tradycyjnego i kolorowego korowodu, który zawsze rozpoczyna kilkudniowe święto. Przejdzie on przez ulice: Piłsudskiego, Moniuszki i Aleję Wolności aż do Parku Krasnala. Co roku inna jest tematyka korowodu, a także przebrań dzieci i młodzieży w nim uczestniczących. Temat tegorocznego barwnego marszu przez centrum nie został jeszcze ustalony, być może dowiemy się więcej właśnie na wspomnianym spotkaniu.

Święto Solan 2016 trwać będzie od 17 do 19 czerwca. Imprezy będą odbywać się na placu przy Alei Wolności.
Jerzy Malicki/Nasze Miasto Święto Solan 2016 trwać będzie od 17 do 19 czerwca. Imprezy będą odbywać się na placu przy Alei Wolności.

Jak informują władze miasta, organizatorzy cały czas zapraszają mieszkańców do włączenia się w organizację Święta Solan. Jeśli macie pomysły dotyczące uświetnienia dni miasta, prześlijcie je na mail: [email protected] oraz [email protected]. Można to zrobić jeszcze do końca lutego.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.