redakcja Gazety Lubuskiej

Masz starą pralkę, telewizor albo kanapę? W sobotę możesz się ich pozbyć!

redakcja Gazety Lubuskiej

W sobotę, 16 kwietnia w części Nowej Soli ruszy pierwszy tegoroczny wywóz odpadów wielkogabarytowych. Chcesz zrobić wiosenne porządki? Zobacz wykaz ulic!

W kalendarzu wiosna, za oknem wiosna, czas więc na... wiosenne porządki. Tradycyjnie już o tej porze roku możemy spodziewać się wywozu odpadów wielkogabarytowych. Tym razem jednak trzeba pamiętać, że miasto zostało podzielone na trzy strefy, a co za tym idzie, terminy wywózek też są trzy. - W poprzednich latach bywało tak, że nasz operator nie był w stanie zebrać wszystkich odpadów w ciągu jednego dnia - tłumaczy Krzyszof Karpiński ze Związku Międzygminnego Eko-Przyszłość.

A my przypominamy, że w dniu zbiórki można łatwo i za darmo pozbyć się m.in. starych mebli, sprzętu RTV i AGD, opon, chemikaliów, odpadów budowlanych (do 100 kg na nieruchomość), tekstyliów, akumulatorów, świetlówek etc. Odpady należy ustawić przed posesją lub przy zasieku do godz. 6.00 w dniu wywózki.

Oto jakie ulice obejmie pierwsza wywózka: Brzozowa, Dąbrowskiego, Drzewna, Drzymały, Hutnicza, Jaracza, Miarki, Parafialna, Piłsudskiego, Podwale, Reja, Sienna, Skargi, Szarych Szeregów, Wandy, Wyspiańskiego, Żeromskiego, Kopernika, Paderewskiego, Wrocławska (numery parzyste), Wyzwolenia (numery nieparzyste), 1 Maja, Brzechwy, Kaszubska, Korczaka, Makuszyńskiego, Słoneczna, Tuwima, Armii Krajowej, Fredry.

Kolejne terminy to 14 i 16 maja.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.