Medal Solusia został w rękach „trójki”!

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Medal Solusia został w rękach „trójki”!

Jakub Nowak

Czwarty turniej sportowy nowosolskich podstawówek za nami. Zwyciężyli, podobnie jak rok temu, uczniowie z „trójki”.

Przypomnijmy: impreza odbywa się w naszym mieście od kilku lat. Międzyszkolny turniej sportowo-sprawnościowy rozgrywany jest oczywiście o medal... Solusia, symbolu miasta, i największego na świecie krasnala, którego na co dzień można spotkać przy al. Wolności.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas III i VI wytypowani przez szkołę (każda wystawiła w sumie dwie reprezentacje składające się sześciu uczniów - trzech chłopców i trzy dziewczynki).

Turniej polegał na jak najlepszym przejściu wielu konkurencji, był więc m.in. bieg z przeszkodami, skok w dal, rzut piłką lekarską czy bieg sztafetowy. Rywalizacja była zacięta, ale ponownie, jak przed rokiem, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i to w ich rękach pozostanie na następny rok medal Solusia. Na podium znalazły się jeszcze Szkoła Podstawowa nr 8, która zajęła drugie miejsce oraz Szkoła Podstawowa nr 2, która była trzecia.

Oto pełne wyniki: 1. PSP 3 - 30 punktów; 2. PSP 8 - 27 punktów; 3. PSP 2 – 24 punkty; 4. PSP 5 – 23 punkty; 5. PSP 1 – 16 punktów; 6. PSP 6 – 6 punktów.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.