Medale wywindowały bokserów BKS Orkan Gorzów aż do krajowej czołówki

Czytaj dalej
Fot. Archiwum BKS Orkan Gorzów
Paweł Tracz

Medale wywindowały bokserów BKS Orkan Gorzów aż do krajowej czołówki

Paweł Tracz

Kończący się rok 2015 był dla gorzowian bardzo udany. BKS Orkan nawiązał do sukcesów sprzed kilku lat i ponownie jest liczącym się klubem bokserskim w Polsce.

Gdy w marcu 2014 roku 19-letni wówczas Tomasz Bohdanowicz zdobył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów, uwagę na młodych gorzowian zwrócili trenerzy innych, liczących się w naszym kraju drużyn. To była jednak dopiero zapowiedź wspaniałego sezonu 2015, który miał przynieść Orkanowi sukcesy, których dawno nie było.

Jeszcze cztery, pięć lat temu nasi pięściarze zdobywali cenne punkty do klasyfikacji krajowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Później jednak bywało i tak, że pieniądze z budżetu Gorzowa pojawiały się na klubowym koncie z opóźnieniem, przez co klub nie miał możliwości uczestniczenia we wszystkich zawodach, odbywających się już w pierwszym kwartale roku.

- Traciliśmy przez to sporo punktów do rankingu, co miało także przełożenie na naszą końcową pozycję. Na szczęście ostatnio jest pod tym względem już lepiej - wyjaśnił Andrzej Nowak, prezes gorzowskiego klubu.

W minionym sezonie BKS Orkan zdobył aż sześć medali

W tym dwa złote, trzy srebrne i brązowy. Czy mogło być jeszcze lepiej? - Nie wypalił nam początek. Mam na myśli juniorów. Wydawało się mi, że mamy mocną grupę, a jednak nie wszystko potoczyło się po naszej myśli. Na usprawiedliwienie dodam, że są to chłopcy, którzy dopiero zaczęli boksować w tej kategorii wiekowej. Mieli też pecha w losowaniu, bo trafili na mistrzów Polski, z którymi przegrywali 1:2. Mimo to uważam, że za rok ci zawodnicy powinni już sobie spokojnie poradzić - stwierdził Grzegorz Swadowski, trener pięściarzy BKS Orkan.

Na podium stanął tylko Kamil Offman, który w kat. 91 kg zajął drugie miejsce.

Za to kolejne miesiące wynagrodziły treningowy pot. Najpierw nasi 20-letni młodzieżowcy Kamil Holka i Tomasz Bohdanowicz zostali w Koninie wicemistrzami Polski do 23 lat - pierwszy w kat. do 69 kg, drugi w 91 kg. Zwłaszcza sukces tego ostatniego jest godny podziwu. - Tomek nie trenuje tak dużo jak pozostali, ponieważ pracuje. Mimo to, tak jak Kamil, pewnie wygrywał swoje walki aż do finału, gdzie uległ medaliście mistrzostw Europy Igorowi Jakubowskiemu z Zagłębia Konin. Porażka z takim rywalem to żaden wstyd - chwalił podopiecznych pan Grzegorz.

Dobra postawa Bohdanowicza w młodzieżowych MP została dostrzeżona przez trenerów kadry narodowej. Młody gorzowianin już wcześniej trenował z reprezentacją seniorów, a w listopadzie zadebiutował w biało-czerwonych barwach. W meczu z Litwą, która wygrała z Polską 10:2, zawodnik Orkana był bliski pokonania przeciwnika, ale ostatecznie przegrał 1:2.

Obu naszym bokserom gorzej poszło za to w MP seniorów, gdzie odpadli już w eliminacjach.

Nad wyraz dobrze spisali się natomiast gorzowianie w mistrzostwach Polski młodzików. Najpierw w Szczecinie Karol Zommer, Oskar Kopera i Cyprian Gomulski zostali mistrzami makroregionu. W finałowym turnieju ten pierwszy zdobył natomiast brąz w kat. do 43 kg, a pozostali złoto, odpowiednio w kat. powyżej 76 kg i 54 kg. Ponadto zawodnicy BKS Orkan razem z kadrą Kujawsko-Pomorskiego wygrali ligę międzywojewódzką. - To był dla nas bardzo udany sezon. Liczę, że kolejny będzie równie dobry - powiedział Nowak.

Przy okazji trenerzy Orkanu zapraszają chłopców i dziewczęta, którzy skończyli 10 lat, na treningi. Zapisy chętnych będą przyjmowali podczas zajęć w sali przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie od poniedziałku do piątku w godz. od 16.30 do 18.00.

Paweł Tracz

Dziennikarz sportowy "Gazety Lubuskiej". Moją pasją jest turystyka, nie tylko związana z obecnością na imprezach sportowych:)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.