Menadżer uwielbia dresy i sportowe obuwie

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Menadżer uwielbia dresy i sportowe obuwie

Małgorzata Trzcionkowska

Piotr Kowalski, szef Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest naszym kandydatem na Menadżera Roku.

Od kiedy jest pan prezesem firmy i czym się ona zajmuje?
Objąłem stanowisko w lipcu ub. roku. Wcześniej między innymi przez osiem lat byłem kierownikiem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Iłowej oraz przez pięć miesięcy byłem wiceburmistrzem Żagania.
Zajmujemy się budownictwem czynszowym oraz zarządzaniem nieruchomościami. ŻTBS zatrudnia 17 osób.

Z czego jest pan najbardziej dumny?
Cieszę się, że dobrze układa się współpraca z załogą. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że wspólnie działamy dla dobra miejskiej spółki. Dzięki temu efekty naszej pracy są całkiem niezłe.

Co panu pomaga w życiu?
Zdecydowanie aktywność fizyczna. Kilka lat temu złamałem nogę na ratach. Zacząłem biegać w ramach rehabilitacji. Szybko się okazało, że w mieście tak naprawdę, nie ma gdzie biegać, a amatorzy tego sportu są rozproszeni. Stąd pomysł na włączenie się do ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię” na stadionie Arena. Chodziło też o ożywienie naszego obiektu sportowy, który powinien służyć wszystkim mieszkańcom miasta. Spotykamy się w każdą sobotę 9.30. Niezależnie od pogody i pory roku. Dzięki życzliwości spółki Pałac Książęcy, biegacze zrzeszeni w ruchu „BiegamBoLubię” nie płacą za wstęp na bieżnię. Cieszę się, bo jest ich spora grupa. Od czasu jej powstania, dołączyli nowi biegacze.

Piotr Kowalski jest biegaczem i szefem ŻTBS. Jeśli chcesz na niego zagłosować, wyślij SMS o treści GLMR.28 na numer 72355.
Małgorzata Trzcionkowska Piotr Kowalski jest biegaczem i szefem ŻTBS. Jeśli chcesz na niego zagłosować, wyślij SMS o treści GLMR.28 na numer 72355.


Jakie są pana zawodowe plany na przyszłość? Czego możemy się spodziewać w tym roku?

Z pewnością najważniejszym wyzwaniem będzie budowa kolejnego bloku ŻTBS przy ul. Bema. Zamieszkają w nim 24 rodziny. Tym razem chcemy preferować właśnie rodziny, z dziećmi.

Uda się?
Mam nadzieję, że tak. Mamy już zagwarantowane 900 tys. zł w budżecie miasta, a teraz staramy się o kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym roku nowi najemcy będą mogli się wprowadzić do mieszkań.

Menadżer roku 2015 - Biznes

Menadżer roku 2015 - Instytucja

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.