Marcin Wójcik

Miasto i nadleśnictwo ratują skrzydlatych mieszkańców

Pustułki to ptaki drapieżne, zamieszkujące głównie tereny rolnicze i miejskie. Gniazdują w szczelinach skał lub w wysokich obiektach, takich jak wieże Fot. Anna Kaczmarz Pustułki to ptaki drapieżne, zamieszkujące głównie tereny rolnicze i miejskie. Gniazdują w szczelinach skał lub w wysokich obiektach, takich jak wieże starych kościołów lub wysokie obiekty przemysłowe. Gatunek jest objęty ochroną ścisłą
Marcin Wójcik

Miasto i leśnicy rozpoczynają akcję ratowania pustułek mieszkających na terenie Słupska. Wydział Gospodarki Komunalnej UM wraz z Nadleśnictwem Warcino zachęcają spółdzielnie, zarządców, administratorów i wspólnoty do włączenia się w przedsięwzięcie. Planuje się zakup i instalację budek, w których pustułki będą mogły bezpiecznie przetrwać okres lęgowy. Ptaki jako swoje miejsce gniazdowania wybierają wysokie obiekty.

Pomysł na zorganizowanie pomocy dla pustułek wysunęli leśnicy z Warcina. - Już w zeszłym roku do naszego Centrum Rehabilitacji trafiały podlotki, które dzięki naszej opiece mogły przeżyć - mówi Kamil Szydłowski z Nadleśnictwa w Warcinie. Leśnicy uratowali w ten sposób piętnastu przedstawicieli tego gatunku. Większość to podlotki, które wypadły z gniazda i zostały odnalezione przez ludzi. W tym roku podjęto inicjatywę, aby chronić pustułki zwłaszcza w okresie lęgowym, gdy ptaki gniazdują w wysokich obiektach w mieście.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Wójcik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.