Sandra Soczewa

Miasto nie z tej ziemi. Mamy dowody

Miasto nie z tej ziemi. Mamy dowody Fot. Tomasz Rusek
Sandra Soczewa

Podobno od czasu budowy dominanty, Gorzów stał się kosmicznym miastem. Czy faktycznie tak jest? Dwie gorzowianki mają już na to dowody. My znaleźliśmy kolejnych 10. Słowem: niezły u nas kosmos!

Najpierw ważny komunikat: w piątek, 20 maja, o 19.00 w restauracji Letniej odbędzie się casting do filmu dokumentalnego. Wszystkie osoby, które miały kontakt z istotami pozaziemskimi, są proszone o przybycie. Hasło: dominanta. Brzmi kosmicznie? Nic dziwnego! Ewa Kozubal i Ewa Bone udowadniają, że Gorzów jest kosmiczny (patrz punkt 10.). Stworzyły nietypowy projekt, którego elementem będzie właśnie film o istotach nie z tej ziemi, które żyją w naszym mieście. Inne dowody na związki Gorzowa z galaktyką? Oto one!

1 Dominanta. Nazywana też infoglobem, zdrobnaile „pajączkiem” albo... makabryłą. Powstała dziewięć lat temu, miała być wizytówką miasta z wieżą widokową. Naszego pajączka docenili internauci w plebiscycie na makabryłę i... wygraliśmy. Z dominanty zadrwił też dziennikarz Filip Chajzer, a także ekipa programu Top Gear, oceniając że jest to „pająk z wypiętym odwłokiem”. Niektórzy postrzegają gorzowski Info Glob w jeszcze inny sposób. Ea Kozubal i Ewa Bone uważają, że jest to... latający statek kosmiczny, od którego zaczęła się kosmiczna inwazja na Gorzów! Co więcej: mają na to fotograficzne dowody. Wynika z nich, że pod osłoną nocy Dominanta „ożywa” i lata nad miastem. Ale są też inne hipotezy. - Dominanta przypomina mi bazę łączności Power Rangers z Zor¬donem. W filmie, Zorodon wyświetlał się w podobnej konstrukcji. Czyli to potwierdza tę torię, że Gorzów jest kosmiczny - mówi ze śmiechem 25- letni Karol An¬toń¬czyk. Agnieszka Janicka też uważa, że do budowy dominanty przczyniły się jakieś siły nadprzyrodozne. - To był po prosty kosmiczny pomysł. I efekt jest taki sam - wyjaśnia gorzowianka.

Miasto nie z tej ziemi. Mamy dowody
Tomasz Rusek Dominanta inwazję obcych ma już za sobą. Żart? Prawie. Tak wyglądał kosmiczny perfomer artystów z Poznania.

2 Kosmos. Nieistniejąca już restauracja na osiedlu Słonecznym. Tuż przy przystanku autobusowym i bibliotece. Myślicie, że ta kosmiczna nazwa to przypadek... Pewnie nie. Mogła pochodzić od organizowanych tam zabaw i serwowanych dań, które były nie z tej ziemi.

3 Dekadę temu przy giełdzie samochodowej leżała wielka konstrukcja kosmiczna. Oczywiśnie nikt nie chciał tego oficjalnie potwierdzić.

4 Wiedzieliście, że w Gorzowie mieszka Darth Vader? Jeśli nie wiecie o kogo chodzi, to wyjaśniamy: najważniejsza postać z „Gwiezdnych Wojen”. Postać, przypominająca robota w czarnej, kosmicznej zbroi z zasłonętą twarzą w charakterystycznej masce. A gdzie się ukrywa Lord Vader? Ten, który jest „po ciemnej stronie mocy” to Cezary Żołyński - gorzowski aktor. Mieszka w centrum miasta. Może po to, żeby mieć bliżej do kosmicznej dominanty...? Co więcej, mamy też Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Gwiezdnych Wojen.

Gorzowskie Stowarzysznie Miłośników Gwiezdnych Wojen nosi nazwę Deborah

5 Janusz z bulwaru też jest z kosmosu. Na 100 proc.! Kto inny siedziałby prawie roznegliżowany, w każdą pogodę, na dworze? Ubrany tylko w kąpielówki, klapki i kapelusz, siedzi z gazetą na leżaku w słońce i w deszcz. Prawdziwy kosmita!

6 W Gorzowie kosmiczny jest też smak bułek z pieczarkami. Nigdzie tak nie smakują, jak z budki przy przystanku tramwajowym na Sikorskiego. - Te bułki są nie z tej ziemi - oceniają nie tylko gorzowianie.

7 Gagarina, Ikara, Kosmonautów i Planetarna. Na dokładkę Gwiaździsta i Słoneczna. Tak prezentuje się wykaz kosmicznych ulic.

8 Byliście w Cinema 3D w Galerii Manhattan? Jeśli nie, to musicie to koniecznie nadrobić! Czarne, połyskujące wnętrze, świetliste neonowe lasery, a także puntowe diody sprawiają, że wchodząc do tego kina, czujemy się, jak w innej galaktyce.

9 Kojarzycie nietypową konstrukcję kosmiczną, coś jakby nowoczesną rzeźbę, która w latach 60-tych, 70-tych stała na obecnym skwerze przy Empiku? Była smukła i miała ok. 9 m wysokości. Składała się z trójzębu, na którego końcu umieszczona była kula. Ludzie mówili, że to UFO albo kosmos. Wniosek? Dominanta jest drugą sondą kosmiczną w naszym mieście!

10 Kosmiczny Gorzów. Tak nazywa się fan page na Facebooku, który stworzyły Ewa Kozubal i Ewa Bone. Obie panie dowodzą, że w Gorzowie łatwo o kontakt z przybyszami nie z tego świata. Tym bardziej, że mamy już takie obiekty.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.