Łukasz Koleśnik

Miasto turystyczne bez rynku. Czy to się uda?

Tak kiedyś wyglądał krośnieński rynek. Teraz nie ma tam nawet budynków. Został tylko plac, a przez środek biegnie droga Fot. Crossen an der Oder Tak kiedyś wyglądał krośnieński rynek. Teraz nie ma tam nawet budynków. Został tylko plac, a przez środek biegnie droga
Łukasz Koleśnik

W Krośnie Odrzańskim mają wiele pomysłów na zwiększenie potencjału turystycznego: promenada, park, zamek... Jednak brakuje starówki.

Każde duże miasto posiada większy lub mniejszy rynek. To tam najczęściej swoje pierwsze kroki stawiają zwiedzający, a równie często spacerują tam miejscowi.

Takiego miejsca w Krośnie Odrzańskim niewątpliwie brakuje. Chociaż plany inwestycyjne gminy zakładają zwiększenie potencjału turystycznego, to pośród nich próżno szukać odtworzenia rynku. Tak, odtworzenia, bo przed wojną koło kościoła św. Jadwigi Śląskiej takowy istniał. I był sporych rozmiarów.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Krosno Odrzańskie chce zostać miastem turystycznym. Mają ciekawe plany, wiele z nich jest już w trakcie realizacji. Ale miasto turystyczne bez rynku? Przecież tam najczęściej kierują swoje pierwsze kroki zwiedzający. Co ciekawe Krosno kiedyś miało rynek...

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.