Miasto wyda 50 mln zł na Wzgórza Piastowskie [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Miasto wyda 50 mln zł na Wzgórza Piastowskie [WIDEO]

Czesław Wachnik

Na zagospodarowanie Wzgórz Piastowskich miasto zamierza przeznaczyć do 50 mln zł. Dlatego warto przyjść w sobotę, i zgłosić własną propozycję.

- Chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czego mieszkańcy oczekują, by znalazło się w ramach rewitalizacji na Wzgórzach Piastowskich. Zielonogórzanie od wielu lat czekają na zagospodarowanie wspomnianych wzgórz. By atrakcyjnie spędzić tu wolny czas, pobiegać czy pospacerować. Niebawem to się stanie - powiedział nam wczoraj prezydent Janusz Kubicki.

Jeden z organizatorów pikniku radny Filip Gryko (Zielona Razem) zapowiedział, że w czasie sobotniego wydarzenia, które zaplanowano między godzinami 13.00 a 16.00 odbędą się konsultacje z mieszkańcami, które są najważniejszym punktem całej imprezy.

- Chcemy, by były to prawdziwe konsultacje, takie jak wcześniej przeprowadziliśmy w Dolinie Gęśnika. Chociaż w porównaniu do poprzednich rozmów z mieszkańcami wprowadzimy pewne zmiany, to cel jest podobny. Chcemy zapytać, co powinno się znaleźć na wzgórzach od jak największej grupy mieszkańców Zielonej Góry. Zakładamy, że wzgórza mają być miejscem, gdzie zainteresowani mogą przyjść np. z dziećmi czy znajomymi i atrakcyjnie spędzić cały dzień - zapowiedział radny Gryko.

Czytaj w środę, 29 marca, w "Gazecie Lubuskiej" i w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.