Michał Lasota atakuje ze skrzydła

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Michał Lasota atakuje ze skrzydła

Łukasz Koleśnik

Zajmuje pierwsze miejsce w plebiscycie. Czy siatkarz Michał Lasota zwycięży? Wszystko zależy od naszych Czytelników.

W tym cyklu artykułów przedstawiamy sportowców z naszego powiatu, którzy walczą o tytuł sportowca roku.
Świetnie w plebiscycie radzi sobie 17-letni Michał Lasota. Obecnie siatkarz zajmuje pierwsze miejsce. Jaki jest na boisku? Jak uważa prezes A.Z Iwaniccy Gubin Krosno Odrzańskie, Robert Siegiel, to bardzo energiczny zawodnik. - Cieszy się z każdego punktu, zagrzewa tym drużynę do walki. Jest jeszcze młody i czasami próbuje rzeczy niemożliwych. Gdy jednak zdobędzie większe doświadczenie, to będzie naprawdę świetny zawodnik - zapewnia trener.

Na Michała można zagłosować, wysyłając SMS pod numer 72355, o treści sport.8

Choć jego drużyna kompletnie nie radzi sobie w drugiej lidze, to Michał kilka razy zabłysnął na boisku mocnymi atakami ze skrzydła czy też potężną zagrywką. Skąd jednak taka popularność młodego siatkarza, który jeszcze uczy się w liceum ogólnokształcącym w Gubinie? Rozmawiamy z obecnym liderem plebiscytu.

- W plebiscycie „GL” startuję po raz drugi. Nie spodziewałem się, że będę wysoko w konkursie - przyznaje zawodnik. - Wspierają mnie szkoła, znajomi, rodzina oraz dziewczyna, która każe mi często sprawdzać wyniki. To ona jest, że tak powiem, kierownikiem kampanii wyborczej - śmieje się Lasota.
Siatkarz nie ukrywa, że tak ogromna pomoc znajomych cieszy go bardzo. - Muszę zaznaczyć, że gdyby nie Anita, to tak dobry wynik byłby nierealny - dodaje.

Czy Michał wierzy w dobry wynik? - Wcześniej nie sądziłem, że w ogóle będę się liczył w plebiscycie. Myślałem, że zdobędę kilkaset głosów i tyle. Skoro jednak idzie mi tak dobrze, to chyba jest szansa na utrzymanie się w czołówce - przyznaje Lasota.
Jak głosować w plebiscycie? Wystarczy wysłać SMS na numer 72355. W treści należy wpisać odpowiedni prefiks, a po kropce trzeba dodać numer wybranego kandydata (np.sport.2). W odpowiedzi na wiadomość tekstową, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje także kod dostępu do e-wydania naszej gazety. Koszt wysłania SMS wynosi 2,46 zł z VAT, a jedna wiadomość to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę.

Na Michała można zagłosować, wysyłając SMS pod numer 72355, o treści sport.8. Oprócz naszego siatkarza w plebiscycie bierze udział jeszcze czworo sportowców z powiatu:Adam Kaczmarek (sport.7), Antoni Plichta (sport.9), Tomasz Urbański (sport.6) oraz Agnieszka Zukier (sport.10).

Trwa również głosowanie na sportowy talent roku. Trzech najlepszych z każdej kategorii będzie nagrodzonych i zostanie zaproszonych do zielonogórskiej Palmiarni na wielki sportowy bal, który 16 stycznia ukoronuje nasz plebiscyt.

Zobacz listę nominowanych, regulamin zabawy oraz aktualną klasyfikację:

KUP BILET NA BAL LUBUSKIEGO SPORTU

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.