Międzyrzecz: w nowym żłobku fachowcy już kładą płytki. Kiedy zaczną tu chodzić Wasze dzieci?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Międzyrzecz: w nowym żłobku fachowcy już kładą płytki. Kiedy zaczną tu chodzić Wasze dzieci?

Tomasz Rusek

Znowu wybraliśmy się na plac budowy jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji: żłobka! Mamy dobre wieści: robota idzie dobrym tempem. W niektórych pomieszczeniach już układane są płytki.

W budynku, który powstaje przy obecnym przedszkolu nr 4, na działce pomiędzy ul. Zachodnią, Zamoyskiego i Kościuszki, pracuje kilkunastu fachowców, w tym m.in. panowie Szymon i Przemek (to ich zobaczycie na zdjęciach w naszej galerii).
Prace są mocno zaawansowane. W niektórych pomieszczeniach trwa układanie płytek, w salach pracują potężne nagrzewnice, a część ekipy montuje na dachu panele fotowoltaiczne.

Budowa żłobka idzie niezłym tempem!

Wyposażenie już jest zamawiane

Jednocześnie urzędnicy z ratusza ogłosili przetarg na wyposażenie budowanego żłobka. W grudniu zwycięska firma ma dostarczyć meble, pomoce naukowe, zabawki (dosłownie dziesiątki misiów, lalek, samochodzików i innych gadżetów) oraz drobne elementy codziennego użytku w tym m.in. 48 nocników (bo tyle będzie tu uczęszczało maluchów; najpewniej zajęcia ruszą na początku przyszłego roku).

Koszt: 3 mln zł. Ale udało się zdobyć wsparcie

Przypomnijmy: koszt budowy to niecałe 3 mln zł. Roboty prowadzi firma Nor Bud. Gmina zdobyła na ten cel dwie dotacje. Najpierw Urząd Marszałkowski przekazał 787 tys. zł na utworzenie i prowadzenie placówki, a potem Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dołożyło do tej inwestycji prawie 1,6 mln zł z programu Maluch Plus.

Żłobek ma mieć prawie 407 mkw. powierzchni użytkowej. Pomieści 48 dzieci i do ośmiu opiekunów. Maluchy będą mieć do dyspozycji taras, nowy plac zabaw. Oczywiście obiekt będzie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, a na wyposażeniu znajdą się nie tylko niezbędne ławki, stoliki, zabawki itp., ale też np. myjka do mycia i dezynfekcji nocników. Będzie też tutaj węzeł kuchenny do przygotowywania posiłków na bieżąco.

Tomasz Rusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.