Międzyrzecz: w nowym żłobku fachowcy już kładą płytki. Kiedy zaczną tu chodzić Wasze dzieci?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Międzyrzecz: w nowym żłobku fachowcy już kładą płytki. Kiedy zaczną tu chodzić Wasze dzieci?

Tomasz Rusek

Znowu wybraliśmy się na plac budowy jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji: żłobka! Mamy dobre wieści: robota idzie dobrym tempem. W niektórych pomieszczeniach już układane są płytki.

W budynku, który powstaje przy obecnym przedszkolu nr 4, na działce pomiędzy ul. Zachodnią, Zamoyskiego i Kościuszki, pracuje kilkunastu fachowców, w tym m.in. panowie Szymon i Przemek (to ich zobaczycie na zdjęciach w naszej galerii).
Prace są mocno zaawansowane. W niektórych pomieszczeniach trwa układanie płytek, w salach pracują potężne nagrzewnice, a część ekipy montuje na dachu panele fotowoltaiczne.

Budowa żłobka idzie niezłym tempem!

Wyposażenie już jest zamawiane

Jednocześnie urzędnicy z ratusza ogłosili przetarg na wyposażenie budowanego żłobka. W grudniu zwycięska firma ma dostarczyć meble, pomoce naukowe, zabawki (dosłownie dziesiątki misiów, lalek, samochodzików i innych gadżetów) oraz drobne elementy codziennego użytku w tym m.in. 48 nocników (bo tyle będzie tu uczęszczało maluchów; najpewniej zajęcia ruszą na początku przyszłego roku).

Koszt: 3 mln zł. Ale udało się zdobyć wsparcie

Przypomnijmy: koszt budowy to niecałe 3 mln zł. Roboty prowadzi firma Nor Bud. Gmina zdobyła na ten cel dwie dotacje. Najpierw Urząd Marszałkowski przekazał 787 tys. zł na utworzenie i prowadzenie placówki, a potem Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dołożyło do tej inwestycji prawie 1,6 mln zł z programu Maluch Plus.

Żłobek ma mieć prawie 407 mkw. powierzchni użytkowej. Pomieści 48 dzieci i do ośmiu opiekunów. Maluchy będą mieć do dyspozycji taras, nowy plac zabaw. Oczywiście obiekt będzie dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, a na wyposażeniu znajdą się nie tylko niezbędne ławki, stoliki, zabawki itp., ale też np. myjka do mycia i dezynfekcji nocników. Będzie też tutaj węzeł kuchenny do przygotowywania posiłków na bieżąco.

Tomasz Rusek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.